تور استان زنجان


تور استان زنجان

درباره تور استان زنجان چه می دانید؟ تور زنجان یکی از تورهایی محبوب و پر طرفدار ایران است. استان زنجان در ناحیه مرکزی شمال غربی ایران قرار گرفته است که آن را فلات زنجان نیز می‌نامند. استان زنجان از دو منطقه کوهستانی و جلگه ای تشکیل شده است. زنجان بر اساس آخرين تقسيمات کشوری، دارای 3 شهرستان، 13 بخش، 8 شهر، 44 دهستان و 981 آبادیِ دارای سکنه است. 3 شهرستان استان زنجان عبارتند از زنجان، ابهر و خدابنده که هر کدام دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی مختص به خود هستند. استان زنجان با هفت استان کشورمان همسایه و هم مرز است. از شمال با استان های اردبیل و گیلان، از شرق با استان قزوین، از جنوب با استان همدان، از جنوب غربی و غرب با استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی هم مرز می باشد.

تور استان زنجان

 

جاذبه های دیدنی و تاریخی در تور زنجان

استان زنجان دارای جاذبه های گردشگری، طبیعت و مکان های تاریخی بسیار زیادی است که از آن ها می توانیم به مسجد جامع زنجان، مسجد میرزایی، مسجدقلایر، کانون قرآن، مسجد اسحاق میرزا، مسجد خانم، مسجد سلطانی، امامزاده سید ابراهیم، امامزاده موسی، امامزاده یعقوب، کوه  ابدال، کوه بابا گیلدر، کوه بلقیس، کوه چال، کوه قبله داغ، کوه لعل کان، کوه سندران، رودخانه قزل اوزن، زنجان رود، ایجرود، چشمه وننق زنجان، چشمه آب گرم آبدال، چشمه آب گرم انگوران، چشمه الله بلاغیف بزینه رود، غار کتله خور گرماب، غار های داش کسن، غارخرمته سر، غار گلجیک، منطقه انگوران، سد تهام، عمارت ذوالفقاری، بنای رختشورخانه، خانه شهردار، گنبد خرقان، ساختمان استانداری، حصار شهر زنجان، قلعه شمیران، قلعه سانسیر، قلعه اسماعیلیه، روستای شاه نشین، تپه صائین قلعه، روستای شیلا نور، حمام قیصریه، حمام جامی داداش، حمام میربهاف پل میربهاء الدین، پل سردار، پل حاج سیدمحمد، کاروانسرای سر چم و معبد داش کسن اشاره کنیم. همچنین زنجان دارای رودهای پر آب و مهمی همچون قزل اوزون، زنجانرود و شورکات که به رود کبیر یا ابهر رود نیز معروف است، می باشد. با توجه به فراوانی جاذبه های زنجان، تور زنجان می تواند یکی از مناسب ترین تورهای ایرانگردی باشد.

تور استان زنجان

 

قومیت مردم استان زنجان

مردم اين شهرستان از نظر قومي و نژادی، يک دست و یک نژاد نمی باشند. عده ای از آن ها نژاد آريايی دارند که در اواخر هزاره دوم قبل از ميلاد، در این منطقه ساکن شده اند. نژاد های مختلفی نیز از اقوام ترک، که با نام طايفه قنغور شناخته می شوند، در قرن هفتم هجری در این منطقه وارد و ساکن شده اند. همچنين نژاد گرجی که در دوران صفويه از آذربايجان به این استان کوچ کرده اند، با قبايل ايلات خمسه، تیپ خاص زنجانی را تشکیل داده اند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سمیه | پنج‌شنبه 16 شهریور 1396

    زنجان جاذبه های گردشگری فراوان دارد و من با ماشین شخصی به اینجا سفر میکنم ولی عکس ها و مقالاتتان برایم جالب بود و میخواهم با تور نیز این تجربه را داشته باشم.قیمت تور زنجان چند است و چگونه میتوانم تور زنجان را خریداری کنم؟ لطفا راهنمایی فرمایید
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها