تور استانبول مرداد 97


تور استانبول مرداد 97  Istanbul Tour August

آنکارا پایتخت کشور ترکیه و یکی از مهم ترین شهرهای آن است اما باید اقرار کرد که اهمیت شهر استانبول چه از لحاظ فرهنگی و اجتماعی بلکه از نظر اقتصادی و گردشگری به مراتب بیشتر از پایتخت این کشور است. علت این امر این است که صد ها سال استانبول مرکز توجه پادشاهان ترک بوده است و بعد از تغییر پایتخت از استانبول به آنکارا، همچنان مراکز مهم اقتصادی، فرهنگی در این شهر به کار خود ادامه می دهند. در دوره هایی که استانبول پایتخت و مرکز توجه بوده است، در این شهر بناها و معماری های باشکوه بسیاری بنیان شده است که اکنون از جاذبه های گردشگری استانبول به حساب می آیند. طبیعت زیبای شهر استانبول مرهون وجود دریاها و رودخانه های بسیاری است که این شهر را احاطه کرده اند. خطوط ساحلی زیاد و امکانات تفریحی سبب شده تا تور استانبول مرداد 97 بسیار محبوب باشد.

تور استانبول مرداد 97

همانطور که میدانید استانبول بزرگترین شهری است که در هر دو قاره اروپا و آسیا واقع شده است و در حقیقت شهری است که از فرهنگ هر دو قاره بهره برده است. به طوری که شما می توانید آمیختگی مدرنیته ی اروپایی و تمدن و قدمت آسیایی را به وضوح در این شهر ببینید. در تور آفر دار استانبول می توانید همزمان از بازارهای شلوغ خیابانی و قدیمی را در کنار لوکس ترین پاساژهای شهر بیابید. همچنین مشاهده آسمان خراش های تازه ساخت در کنار عمارت ها و بناهای باشکوه به جا مانده از امپراطوری عثمانی، شکوه و خاص بودن را به این شهر افزوده است. برای خرید آنلاین تور استانبول فررودین 97 به لیست تورهای تورزپرس مراجعه کنید.

 

آب و هوای استانبول در مرداد ماه

این شهر در بیشتر ایام سال پذیرای گردشگران است. اما شلوغ ترین ماه های سال مربوط به تابستان می باشند. این ماه معمولا گرم ترین ماه سال در هر منطقه ای است اما مرداد ماه گرم و مرطوب استانبول بیشتر از این که با گرمایش آزار دهنده باشد، با تفریحات آبی فراوان و خاصش پر طرفدار است. از همین جهت قیمت تور استانبول مرداد 97 نسبت به سایر تورهای این شهر متناسب تر است. شما می توانید در این شهر به تفریحات متنوعی بپردازید و گرما را فراموش کنید. این شهر باد خیز است و در ایامی از سال می تواند با وزش باد دمای هوا را تا حدی متعادل کند.برای نمونه شما می توانید تور 4 شب و 3 روز استانبول را رزرو نمایید و از دیدنی های این شهر لذت ببرید. 

جاذبه های گردشگری استانبول

 

مسجد آبی استانبول

ترک ها این مسجد را بیشتر با نام مسجد سلطان احمد می شناسند. اما به دلیل استفاده از کاشی های آبی در ساخت این عمارت و رنگ زیبا و تماشایی آن، در بین گردشگران به مسجد آبی یا کبود شهرت دارد. این مسجد یک مسجد شش مناره ای است که از قبه های کوچک و بزرگی ساخته شده است. علاوه بر زیبایی هایی که در نمای بیرونی این مسجد وجود دارد، ترکیب فوق العاده آیات قرآن، رنگ ها و کاشی کاری ها در نمای داخلی چشم اندازی بی نظیر را رقم زده است. گفتنی است که اوج هنرمندی این بنا در محراب آن دیده می شود که با سنگ های مرمر زیبایی تراش کاری شده اند. جالب است بدانید این مسجد با این که یک عمارت باستانی و یکی از جاذبه های گردشگری شهر است، اما بسیار هم فعال است و همواره در آن نماز و مراسمات دیگری نیز برگزار می شود.

مسجد آبی استانبول

 

چرا قیمت تورهای استانبول در هر فصل نوسان زیادی دارد؟

قیمت تورهای استانبول به آب و هوای هر فصل و همچنین تعطیلات بستگی دارند. به طور مثال قیمت ها در تعطیلات نوروز و همچنین تابستان که دوران اوج مسافرت ها هستند به بیشترین میزان رشد خود می رسد. همیشه با اوج گرفتن تقاضاها برای مسافرت، قیمت ها نیز افزایش می یابند. آب و هوا نیز تاثیر بسزایی در این امر دارد. در بهار به دلیل مطبوع بودن هوا شمار گردشگران بسیار هستند، اما می توان گفت با وجود گرمای بیشتر هوا در فصل تابستان بخصوص در مرداد ماه، تورهای استانبول به دلیل تعطیلات و تنوع تفریحات آبی در کناره های ساحلی بسیار پر طرفدار هستند و به طبع با قیمت بیشتری ارایه می شوند.

برای اطلاع از تنوع قیمت تور استانبول در فصول و ماه های مختلف به لیست تورهای تورزپرس مراجعه نموده و در صورت تمایل تور استانبول مرداد 97 را رزرو نمایید. 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • افسانه رویگر | جمعه 21 مهر 1396

    سلام
    تور لحظه آخر استانبول 5 روزه ش چنده؟
  • جدیدی | جمعه 21 مهر 1396

    سلام.چجوری می تونم از قیمت تورهای آفر دار مطلع بشم؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها