تور استانبول آذر 97


تور استانبول آذر 97  Istanbul Tour December

ترکیه یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی است. تور ترکیه در صنعت گردشگری جهان نقش بسیار مهم و پر رنگی را دارد. بسیاری از شهرهای این کشور دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی هستند و می توانند گردشگران بسیاری را جذب کنند. در این میان شهر استانبول دارای بیشترین اهمیت و پر رنگ ترین سهم است. این شهر در سال 2013 توانست رکورد بیشترین گردشگر در سال را جابه جا کند و عنوان پر گردشگر ترین شهر را به خود اختصاص داد. همچنین تور ارزان به مقصد استانبول از پر طرفدارترین تورها در ایران نیز می باشد. همچنین این شهر به علت وضعیت جغرافیایی، اقتصادی و تاریخی مناسب، پذیرای مهاجران بسیاری بوده است که سکونت در این شهر را دوست دارند. بخش قدیمی شهر بر روی هفت تپه ساخته شده اند. تپه کاملیا به ارتفاع 267 متر بلند ترین این تپه هاست. 

تور استانبول آذر 97

 

آب و هوای استانبول

این شهر همانند دیگر قسمت های ترکیه تحت تاثیر نفوذ دریای مدیترانه بر منطقه است و دارای آب و هوای نیمه گرمسیری بوده که به آب و هوای مدیترانه ای نیز معروف می باشد. به علت اینکه وسعت استانبول زیاد است، آب و هوای قسمت های مختلف شهر با هم کمی متفاوت اند! اما آب و هوای غالب همان است که در بالا ذکر شد. آذر ماه که پایان فصل پاییز را رقم میزند، تقریبا شروعی برای سرمای زمستان است. استانبول در این ماه کمتر و در فصل زمستان بیشتر برفی و سرد است. دی ماه سرد ترین ماه سال در استانبول است.

 

جاذبه های گردشگری استانبول 

به سبب شروع سرمای هوا در این ماه، فعالیت پلاژها و مراکز تفریحی در کناره های ساحلی دریای مرمره و تنگه بسفر بسیار کم و متوقف خواهند شد. اما اگر فکر می کنید که با سرمای هوا گردشگری در این شهر متوقف می شود کاملا در اشتباه هستید. با تغییر فصل و تغییر آب و هوا، جاذبه های گردشگری استانبول نیز شکل خود را تغییر می دهند. در این ماه و دیگر ماه های سرد سال، بازار فستیوال ها و جشنواره های جذاب بسیار داغ می شود و گردشگران فراوانی را برای بازدید به استانبول می کشاند. شما می توانید برای خرید یا رزرو یک تور استانبول 5 روزه و یا هر مدت اقامت دیگری که مدنظرتان است، به لیست تورهای تورزپرس مراجعه نمایید. 

در این ایام مراکز خرید، پاساژها و بازاهای محلی استانبول، گرمتر از دیگر فصول سال مشغول فعالیت هستند و لقب استانبول که به شهر خرید معروف است در این ماه خودنمایی می کند. فستیوال بزرگ خرید، فستیوال جاز، فستیوال مولانا و درویش های چرخان و ... از این دست جشنواره ها هستند که می توانید در تور استانبول آذر 97 از آن ها دیدن کنید. 

جاذبه های گردشگری استانبول 

 

کاخ توپقاپی استانبول

کاخ ها، قصرها و دیگر آثار باستانی استانبول از اماکنی هستند که در این موقع از سال بازدیدکنندگان زیادی دارند. در تور استانبول می توانید از کاخ توپقاپی یا توپکایی دیدن کنید که به حق یکی از زیباترین عمارت های این شهر است. این بنا در زمان امپراطوری عثمانی ساخته شده است و نمادی از قدمت بلندبالای این شهر است. شما از این کاخ می توانید به شاخ طلایی، تنگه بسفر و دریای مرمره مشرف باشید. دور تا دور این کاخ توسط یک دیوار بزرگ 5 کیلومتری احاطه شده است. خزانه داری، آشپزخانه قصر، محله های حرمسرا، محل کار کارمندان و موزه ای که آثار همان دوره در آن نگهداری می شود را ببینید و بهره ببرید. 

کاخ توپقاپی استانبول

 

چگونه از تور لحظه آخری استانبول توسط سایت تورزپرس مطلع شویم ؟

سایت تورزپرس تور لحظه آخری استانبول را همانند دیگر تورهای محبوب و پر طرفدار برگزار می کند و شما برای اطلاع از برنامه های تورهای لحظه آخری و همچنین آخرین قیمت تور استانبول آذر 97 می توانید به لیست تورهای ما مراجعه نمایید و در صورت تمایل، تور مورد پسند خود را رزرو نمایید. توجه داشته باشید که همچنین می توانید از طریق کانال تلگرامی سایت نیز در جریان جدیدترین تورهای برگزار شده قرار بگیرید. امیدواریم از مطالب ارایه شده رضایت داشته باشید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • alireza | جمعه 21 مهر 1396

    سلام مقاله ی مفیدی بود خیلی ممنونم
    ی سوالی داشتم، اگه بخوام تور لحظه آخری استانبول و رزرو کنم باید چکار کنم؟
  • فریبا | جمعه 21 مهر 1396

    سلام قیمت تور سفر به استانبول فروردین 97 چطوریه؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها