تور ارمنستان 20 اسفند 96


تور ارمنستان 20 اسفند 96   Armenia Tour 11 Mrach 2018

جمهوری ارمنستان به پایتختی شهر ایروان یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در شمال ایران می باشد. این کشور در حقیقت مرز بین دو قاره مهم اروپا و آسیا می باشد و با جغرافیای خاص و آب و هوای مطبوعی که دارد، توانسته است بسیاری از علاقه مندان را به سوی خود بکشاند. این سرزمین با طبیعتی که دارد برای بسیاری از علاقه مندان به طبیعت جذاب می باشد. شهرهای مختلف این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که از مهم ترین آن ها می توان به ایروان اشاره کرد که بسیاری از جذابیت های طبیعی، آثار باستانی و تاریخی و بسیاری از کلیساهای باشکوه ارمنستان را در خود جای داده است.

همچنین در حاشیه این شهر نیز بسیاری از شهرهای جذاب تفریحی همچون جرموک واقع شده اند. علاوه بر تمام جذابیت های مختلف این شهر، رستوران های ایروان نیز از دیگر جاذبه های مشهور ارمنستان به حساب می آیند که به طبخ غذاهای محلی ارمنستان و انواع غذاهای بین المللی مشغول هستند.

تور ارمنستان 20 اسفند 96

 

جاذبه های طبیعی ارمنستان

ارمنستان دارای طبیعتی بی نظیر و بی رقیب می باشد. چنانچه مهم ترین جاذبه ی گردشگری شهرهای مختلف آن طبیعت و چشم اندازهای بکر آن هستند. شهرهای کوچک در اطراف ایروان نیز از این زیبایی ها، بهره ی بسیاری برده اند. جرموک و آشتاراک یکی از آن ها می باشند. دره های بکر و زیبایی همچون دره گل ها از جذابیت هایی هستند که شما به هیچ عنوان نمی توانید از دیدن آن ها صرف نظر کنید. همچنین این شهر دارای رودخانه ها و دریاچه های طبیعی بسیاری است که علاوه بر زیبایی های خود، دارای تفریحات متنوعی در حاشیه خود هستند که علاقه مندان زیادی دارند که دریاچه سوان از بزرگترین و مشهورترین آن ها می باشد. قیمت تور ارمنستان را با بازدید از این جاذبه های ارزان کاهش دهید و همچنین از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

جاذبه های طبیعی ارمنستان

 

معبد گارنی ارمنستان

این معبد باشکوه در روستای گارنی واقع شده است که یکی از توابع استان کوتایک در حاشیه شهر بزرگ ایروان می باشد. جالب است بدانید این معبد تنها بنای غیر مسیحی در ارمنستان می باشد که بسیار نیز معروف است. در حقیقت این معبد برای پرستش خدای خورشید ساخته و بنا نهاده شده است. این سازه به معماری دوران روم و مصر باستان باز می گردد.

بسیاری از شواهد تاریخی گویای این است که این معبد را یکی از بزرگترین پادشاهان اشکانی در این شهر ساخته است. در واقع این معبد بخشی از یک مجموعه به نام گارنی است. این مجموعه که دارای وسعت 3 و نیم هکتاری است، شامل کلیسای سنت سیون متعلق به قرن 7 میلادی، مجموعه حمام، معبد گارنی، کاخ تابستانی پادشاهی و چند اثر تاریخی دیگر می باشد که از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری ارمنستان می باشد. این مجموعه با یازده اثر تاریخی و باستانی از دوره های مختلف پادشاهان این کشور، یکی از غنی ترین مجموعه های تاریخی ارمنستان است.

در تور زمینی ارمنستان می توانید از این معبد و معبد گغارت که در نزدیکی آن می باشد نیز دیدن کنید. این سازه تنها اثر تاریخی به جا مانده از دوران پیش از مسیحیت در این کشور است. در این شهر زلزله های سهمگینی رخ داد که باعث تخریب های گسترده ای در معبد گارنی گردید. همچنین مورد هجوم ارامنه ای که به تازگی به آیین مسیحیت آمده بودند نیز قرار گرفت که در دوران پادشاهان تزار روسیه این تخریب ها بازسازی شد. عمده معماری این بنا به سبک رومی و یونانی می باشد که در آن دوران به شدت مورد توجه همگان قرار داشت.

معبد گارنی ارمنستان

معبد گارنی واقع در ارمنستان از نظر معماری بسیار خاص و زیبا است و در ارتفاعات بلندی واقع گردیده است. ستون های بلند، حجیم و باشکوهی سرتاسر این معبد را فراگرفته اند که زیبایی دو چندانی را به این معبد بخشیده است. ستون های 6 و نیم متری که به تعداد 24 عدد می رسند، سنگ هایی که بدنه اصلی این عبادت گاه زیبا را ساخته اند از جنس بازالت خاکستری می باشند. همچنین درون این معبد شامل یک رواق و شبستان بزرگ نیز می باشد. هتل های بسیاری در اطراف مجموعه گارنی احداث شده اند که به خدمت رسانی به گردشگران می پردازند. سالانه در حدود 200 هزار نفر از مجموعه گارنی و معبد گغارت دیدن می کنند که در مجموع پر بازدید ترین جاذبه های تاریخی در ارمنستان به حساب می آیند.

 

بهترین تور ارمنستان را چگونه می توانیم شناسایی کنیم؟

با داشتن اطلاعات کامل از انواع تورهایی که در حال برگزاری است، می توانید انتخاب دقیق تری داشته باشید. برای انتخاب بهترین تور ارمنستان نیز باید به انواع تورهای ارمنستان که در این بازه زمانی در حال اجراست آگاه باشید، تا با مقایسه ای کامل درباره خدمات ارایه شده در هر نوع تور، بتوانید انتخاب مناسب تری داشته باشید. برای این منظور به لیست تورهای تورزپرس مراجعه کرده و از بین تورهای مختلف، تور مناسب برای خود را انتخاب کنید. یکی از تورهایی که زمان مناسبی برای سفر دارد، تور ارمنستان 20 اسفند 96 است که می توانید آن را به صورت آنلاین خریداری کنید. تورزپرس تمام تلاش خود را نموده است تا با پوشش دادن انواع تورهایی که توسط بهترین و معتبر ترین آژانس های مسافرتی برگزار می شوند، تنوع مناسبی را برای شما ایجاد نمایند. شما همین حالا می توانید برای خرید آنلاین تور اقدام  نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها