تور ارمنستان 18 اسفند 96


تور ارمنستان 18 اسفند 96   Armenia Tour 9 March 2018

اگر بخواهیم از پیشینه تاریخی این سرزمین سخن بگوییم می توان گفت که قدمت ارمنستان به حدود 3000 سال پیش باز می گردد. در زمان های دور پادشاهان ارمنی بر سرزمین های حد فاصل دریای سیاه و دریای خزر حکمرانی می کرده اند. در آن هنگام دین مردم زرتشت بوده است. فرهنگ و هنر ارمنستان بیشتر متاثر شده از دوران سلطنت ایران بر این سرزمین بوده است. اما 1700 سال پیش پس از پذیرش آیین مسیحیت در این کشور تغییرات عمده ای رخ داد که سرنوشت این ملت را تغییر داد. پس از این تاریخ مردم این کشور همواره درگیر جنگ ها و تنازعات بسیاری بوده اند که سبب پراکندگی ارامنه و ناآرامی در ارمنستان گردید و از بسیاری از جهات مانع پیشرفت و رشد بیش از پیش این سرزمین گردید و بسیاری از مرزهای ارمنستان محدود و کوچک شدند.

در پی افول ارمنستان در این دوره تاریخی، این کشور تحت اختیار و تسلط ایران و سپس روسیه قرار گرفت که طی معاهده های مختلفی از ایران جدا گردیده و سر انجام در سال 1990 پس از فروپاشی شوروی اعلام استقلال کرد و تا اکنون مرزهای خود را حفظ نموده است. این سرزمین با مساحتی حدود سی هزار کیلومتر مربع یکی از سرزمین های کوهستانی و خوش آب و هوا در همسایگی ایران می باشد و جاذبه های متنوع آن شما را به بازدید از تور ارمنستان دعوت می نماید.

تور ارمنستان 18 اسفند 96

جغرافیای ارمنستان

این کشور یکی از خوش آب و هوا ترین مقاصد گردشگری در همسایگی ایران است که مقصد بسیاری از علاقه مندان به طبیعت می باشد. اگرچه این سرزمین زمستان های سرد و برفی دارد اما در تمام ایام سال از آب و هوای مطبوعی بهره مند است. زمستان های آن معمولا پر برف هستند که سبب شده است بسیاری ورزش ها و سرگرمی های زمستانی در آن رونق داشته باشند و بسیاری از علاقه مندان زمستان های لذت بخشی را در ارمنستان تجربه کنند. پر برف بودن زمستان ها را می توان در این دانست که بسیاری از نقاط این کشور کوهستانی بوده و مرتفع هستند. تور ارمنستان ارزان یکی از بهترین موقعیت ها برای تفریح در این کشور است.

تابستان های گرم و خشک از دیگر ویژگی های جوی در این سرزمین است که با نسیم های خنکی که می وزد آب و هوای بسیار مطلوبی را برای گردشگران در ایام گرم سال فراهم می کند. در تابستان ها و در تور ارمنستان با اتوبوس می توانید از طبیعت بکر و بی نظیر این منطقه دیدن کنید و بی نهایت لذت ببرید. بجز ارتفاعات ارمنستان رودخانه های فراوانی دارد که خاک این کشور را حاصل خیز می نمایند و در اطراف خود سرزمین های جلگه ای را به وجود آورده اند. همچنین جنگل های بسیاری نیز در سراسر کشور وجود دارند که باعث تنوع گیاهی و زیستی در این منطقه شده است و جاذبه های گردشگری ارمنستان را بسیار متنوع و منحصر به فرد کرده است.

آب و هوای ارمنستان

کلیسای گغارت ارمنستان

با بازدید کردن از اماکن تاریخی و باستانی این کشور می توانید تا حد زیادی در قیمت تور ارمنستان خود تخفیف ایجاد کنید. این کلیسای بی نهایت زیبا که از جاذبه های تاریخی، باستانی و طبیعی ایروان به حساب می آید در 35 کیلومتری این شهر واقع شده است و از مهم ترین جاذبه های ارمنستان است. در واقع این کلیسا بخشی از دره تاریخی گغارت می باشد که در گذشته از املاک خاندان ثروتمند زاکریان بوده است. کلیسای گغارت از دو بخش اصلی تشکیل شده است که در دو برهه تاریخی ساخته شده اند. بخش اول به دست خاندان زاکریان در اوایل دهه دوازده میلادی ساخته شد و پس از آن کلیسای درونی که ساخت آن در حدود ده سال به طول انجامید به دستور مالک بعدی این املاک یعنی خاندان پروشیان طراحی و بنا گردید.

در حقیقت گغارت به معنای نیزه می باشد. نیزه ای که ساخته شده از یک پایه چوبی و یک سرنیزه آهنی و تیز می باشد. به این بخش آهنی و تیز گغارت می گویند. علت تقدس گغارت برای مسیحیان این است که در زمان حضرت مسیح دشمنان حضرت سر نیزه آهنی را در بدن ایشان فرو کردند تا از کشته شدن شان مطمئن شوند و به این طریق حضرت مسیح جان مصلوب گشته است. تصور مسیحیان بر این است که اراکیال این سرنیزه را به این کلیسا آورده است. از آن پس نام کلیسا به این جهت به گغارت تغییر یافت و در بین مسیحیان معروف گردید. شما نیز می توانید با تور ارمنستان از تبریز به گغارت سری بزنید.

کلیسای گغارت ارمنستان

تور ارزان ارمنستان در کدام فصل از سال ارزان تر است؟

برای پیدا کردن تور ارزان ارمنستان باید در ماه مناسبی اقدام نمایید. در فصول مختلف سال قیمت تورها نیز متفاوت است. به عنوان مثال در ماه های شلوغ مثل تابستان و نوروز که ترافیک مسافران به سوی مراکز گردشگری در جهان بسیار زیاد است قیمت ها به صورت ناگهانی افزایش می یابند و بالعکس در ماه هایی سرد سال یا در زمان هایی که تعطیلات خاصی موجود نیست درخواست ها برای تورهای مختلف کاهش یافته و در نتیجه در این ایام می توانید از تورهای آفردار و تورهای ارزان به مقاصد مختلف بهره مند شوید. تور ارمنستان 18 اسفند 96 را به صورت آنلاین و ارزان در اسفند ماه رزرو نمایید. همچنین اگر شما به سایت تورزپرس دسترسی داشته باشید می توانید از آفرهایی که بعضی مواقع برای تورهای مختلف به مناسبت های مختلف لحاظ می شود اطلاع یابید و به صورت برای خرید آنلاین تور اقدام نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها