تور ارمنستان 17 اسفند 96


تور ارمنستان 17 اسفند 96   Armenia Tour 8 March 2018

این کشور یکی از مهم ترین کشورهای منطقه و دارای قدمتی بلند بالا می باشد. تمدن و فرهنگ مردم این سرزمین به چندین هزار سال پیش باز می گردد به طوری که ارمنستان تنها کشور باقی مانده از نقشه سه هزار ساله آناتولیا در گذشته می باشد. به سبب جنگ های فراوان و طولانی مدتی که این کشور با همسایگان خود داشته است خسارات زیادی به آثار و ابنیه این سرزمین وارد شده است و برای احیای این آثار مرمت های زیادی انجام گرفته است. همچنین به خاطر این جنگ ها بسیاری از ارامنه در ازین کشور مهاجرت کرده و در بسیاری از نقاط جهان پراکنده شده اند. گفتنی است که همین امر سبب شده تا لابی ارامنه در کنگره ایالات متحده یکی از قوی ترین و با نفوذ ترین لابی ها باشد.

از سال 2000 به بعد با سیاست هایی که در زمینه توسعه گردشگری در این کشور صورت گرفته است، هرساله رشد قابل ملاحظه ای در سطح ورود گردشگران به این منطقه از سرزمین های قفقاز را شاهد هستیم. همچنین گرفتن ویزا برای ارمنستان بسیار آسان است و به راحتی و بدون دردسر می توانید مقدمات سفر به این کشور را فراهم کنید و از سفری مطبوع با تور هوایی ارمنستان لذت ببرید.

تور ارمنستان 17 اسفند 96

جاذبه های گردشگری ارمنستان

جاذبه های بسیاری در این شهر وجود دارند که علاقه مندان فراوانی دارند. آثار تاریخی، باستانی و مذهبی یکی از این جذابیت ها در تور ارمنستان است. پس از قبول دین مسیحیت از طرف ارمنی ها تغییرات سیاسی مهمی در کشور و در سطح بین الملل برای ارمنستان رخ داد. همینطور تاثیر این امر را در عمارت ها و ساختمان های کشور نیز می توانیم به وضوح ببینیم. به طوری که شما در دهکده های کوچک و در کوهستان هایی با ارتفاعات بلند نیز می توانید یک کلیسای کوچک و زیبا پیدا کنید که نه تنها ارزش معنوی و مذهبی بلکه دارای ارزش معماری و باستانی نیز میباشد. این عمارت ها علاوه بر موارد ذکر شده نشان از تمدن و فرهنگ غنی ارامنه در دوران گذشته نیز دارد. چنانچه قدمت بسیاری از این کلیساها و صومعه ها به ده ها قرن پیش باز می گردد و نشانه بسیار مهمی برای تمدن و قدمت این سرزمین به حساب می آیند.

جاذبه های گردشگری ارمنستان

کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس ارمنستان

این کلیسا که یکی از معابد بسیار مشهور در ارمنستان می باشد یکی از بزرگترین آن ها نیز می باشد. در حقیقت علت ساخت آن به مناسب سالگرد 1700 م دین مسیحیت در این کشور است که دستور آن را اسقف اعظم داده است. این کلیسا یکی از زیباترین نمونه های معماری در این کشور است که ساخت آن در حدود 20 سال زمان برده و از سال 1980 آغاز گردیده است. در تور لحظه آخری ارمنستان حتما از این کلیسای مقدس دیدن نمایید. از این کلیسا برای مراسم های مختلف مذهبی استفاده می شود. ناقوس های زیبای کلیسای گریگور لوساوریچ در بخش شرقی کلیسا قرار گرفته اند و نمای بسیار زیبایی را به آن بخشیده اند.

در واقع علت اصلی نام گذاری این کلیسا این است که پیکر گریگور لوساوریچ به دستور اسقف اعظم به محل اصلی کلیسا انتقال داده شد که موقعیت کنونی آن روبروی در ورودی می باشد. یادبود های زیادی از گریگور در سراسر کلیسا یافت می شود. در پیکره اصلی کلیسا سنگ های دوف به کار رفته است. یک کتابخانه بزرگ و مجموعه ای از یادبودهای گریگور در قسمت پایینی بنا واقع شده و در پایه های ستون های کلیسا شمش طلا جایگذاری شده است. همچنین این کلیسای بزرگ فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بسیاری را نیز پوشش می دهد. از جمله این انجمن ها می توان به انجمن دوستی، انجمن زنان و مردان، مدرسه شنبه، گروه کر و ... اشاره کرد.

کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس ارمنستان

گشت و گذار در کلیسای گریگورلوساوریچ

فضای داخلی این بنا بسیار باشکوه و زیبا است. یکشنبه ها راس ساعت 10 صبح مراسم هفتگی مسیحیان به صورت باشکوه در این کلیسا برگزار می شود. این کلیسای جامع و بزرگ را می توانید در تور ایروان بازدید کنید. همچنین شما با اطلاع داشتن از زمان های برگزاری می توانید از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی که در این کلیسا برقرار می شود نیز دیدن کنید و با آداب و رسوم و فرهنگ مردم این سرزمین بیشتر آشنا شوید. در بین این فعالیت ها تماشای گروه کر می تواند یکی از جذاب ترین آن ها باشد که موسیقی محلی و هنر ارمنستان را از نزدیک خواهید دید.

چرا قیمت تور ارمنستان در فصل های مختلف سال متفاوت است؟

قیمت تور ارمنستان به مسایل مختلفی بستگی دارد از جمله این مسایل می توان به فصل های مختلف اشاره کرد. آب و هوا برای بسیاری از گردشگران و مسافران بسیار مهم می باشد به همین خاطر کم و زیاد شدن شدت مسافرت ها در ماه های مختلف به این علت کاملا طبیعی می باشد. همانطور که می دانید با کم و زیاد شدن مسافران نیز قیمت های افزایش و کاهش هایی دارند. چنانچه تعداد گردشگران زیاد باشند قیمت ها به مراتب بالاتر است که در بین ایام مختلف سال تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستانی خصوصا نیمه دوم تابستان بیشتر شهرهای گردشگری همچون شهرهای ارمنستان بسیار شلوغ و پرتراکم هستند. بنابراین در ماه های سرد سال شما می توانید از تورهای ارزان و آفردار بهره ببرید. همین حالا برای رزرو نمودن تور ارمنستان 17 اسفند 96 اقدام نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها