تور ارمنستان 15 اسفند 96


تور ارمنستان 15 اسفند 96   Armenia Tour 6 March 2018

این کشور به پایتختی ایروان با کشورهای گرجستان، آذربایجان، ایران، ترکیه و نخجوان همسایه است. ارمنستان یکی از کشورهای منطقه قفقاز جنوبی می باشد که امروزه به نام جمهوری ارمنستان شناخته می شود. مردم این سرزمین که خود را هایک می نامند، دارای پیشینه تاریخی بسیار کهنی هستند. در حقیقت این سرزمین از مردم بومی که در فلات ارمنستان سکونت داشته اند و اقوام مهاجر هندی و اروپایی تشکیل شده اند. همچنین در برخی از اسناد تاریخی، ارمنی های ساکن فلات ارمنستان را از نوادگان نوح و قوم یافث می دانند.

تور ارمنستان 15 اسفند 96

 

شهر جرموک ارمنستان

جرموک شهری بی نهایت زیبا است که در جنوب ارمنستان واقع شده و معنای آن جای گرم می باشد. در حدود 4000 نفر در پهنه ای به وسعت 5 کیلومتر مربع پراکنده شده اند و در این شهر زندگی می کنند. جرموک بیشتر با چشمه های آب گرم و آب معدنی اش در ارمنستان شناخته می شود که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری جرموک نیز به حساب می آیند. تابستان های گرم و بهارهای مطبوع از بهترین ایام برای تفریح در این چشمه های طبیعی هستند. یکی از این چشمه ها از بزرگترین چشمه های آب گرم ارمنستان است که با فروش و پخش آن در سراسر کشور به اقتصاد ارمنستان کمک بسیاری کرده است. این شهر در ارتفاع حدود 2000 متری از سطح دریا و در استان وایوتس جور واقع شده است.

این شهر با شچوچینسک قزاقستان و سینت رافائل فرانسه از سال 1997 خواهرخواندگی دارد. گوزن نشان مورد علاقه مردم این شهر است که از دوره های گذشته، افسانه های کهنی را درباره آن نقل می کنند. شطرنج در جرموک بسیار محبوب و مورد پسند است. استعداد و علاقه مردم جرموک در این زمینه به حدی است که این شهر مرکز شطرنج ارمنستان لقب گرفته است. در تور ارمنستان می توانید از این جاذبه بی نظیر بازدید نمایید.

شهر جرموک ارمنستان

 

تفریحات جرموک

طبیعت در جرموک بی اندازه زیبا و بی نظیر است و بسیاری از جاذبه های این شهر نیز در این حوزه قرار گرفته است. جنگل های بلوط جرموک از مشهورترین جنگل های کشور است که علاوه بر چشم نوازی و سرسبزی شهر، بسترهای تفریحی بسیاری را نیز در خود جای داده است. گلابی وحشی، گل رز و آلو از جمله گیاهانی است که در این جنگل ها به وفور یافت می شوند. دره های طبیعی و زیبای جرموک از دیگر آثار این شهر است که شما را ساعت ها به زیبایی خود مشغول می سازد.

درون جنگل ها و در حاشیه آن ها، مسیر های پیاده روی شگفت انگیزی وجود دارند که شما را ساعت ها به پیاده روی وا می دارند. همچنین از دیگر نقاط طبیعی شهر می توان به آبشارهای زیبا و دریاچه های مصنوعی آن اشاره کرد. این محل ها علاوه بر زیبایی های ذاتی، تفریحات، سرگرمی ها و امکانات زیاد و متنوعی را در اطراف خود ایجاد کرده اند که سبب جذب گردشگران فراوانی به این منطقه شده است. ارتفاع یکی از این آبشارها که بسیار معروف است، به اندازه 70 متر می رسد. رودخانه آرپا مهم ترین رود جرموک است که غارهای طبیعی و کهن زیادی در اطراف آن وجود دارند که قدمت شان به عصر برنز بر میگردد. همچنین پل های زیبایی نیز از فراز این رود می گذرند.

همانطور که در بالا ذکر شد چشمه های آب گرم و معدنی این شهر که خواص درمانی بسیار زیادی نیز دارند، در ارمنستان بسیار مشهور هستند. استخرهایی با امکانات مناسب در این چشمه ها ایجاد شده تا علاقه مندان بتوانند از این چشمه های طبیعی بهره ببرند. به چشمه های این شهر آب فشان می گویند. علاوه بر این موارد، این شهر از نظر تاریخی و باستانی نیز بسیار غنی است. به طوری که کلیساها و صومعه های تاریخی و قدیمی بسیاری در گوشه و کنار طبیعت زیبای جرموک ساخته شده و فعالیت کرده اند. در کنار بازدید از آن ها، می توانید از طبیعت اطراف نیز نهایت لذت را ببرید. صومعه جندوانک یکی از آن هاست که در قرن 10 ساخته شده و خیلی قدیمی است. در این محل اقامتگاه ها و تفریح گاه های زیادی برای گردشگران محیا گردیده است.

درباره ارمنستان

 

قیمت تور ارمنستان در اسفند ماه 96 چگونه است؟

اسفند ماه یکی از زمان هایی است که تعداد مسافران بسیار پایین تر از دیگر ایام سال است، چرا که هنوز به تعطیلاتی پیش نیامده و بسیاری علاقه مند هستند تا در نوروز به سفر بروند. به همین خاطر از شدت درخواست ها برای تور در این ماه کاسته می شود. بنابراین شما تورهایی به مراتب ارزان تر را خواهید یافت. همچنین آب و هوای ارمنستان در این ایام بسیار مطلوب و خوش می نماید. از شدت سرما در این کشور کاسته شده و هوای خنک و مطبوعی را تجربه خواهید کرد. در تور ارمنستان 15 اسفند 96 می توانید از جاذبه های طبیعی و تاریخی ارمنستان و به خصوص شهر ایروان دیدن کنید و از قیمت های مناسبی برای این تور نیز بهره ببرید. توجه داشته باشید که تورهای ارزان و آفردار ارمنستان در این ماه رواج بیشتری دارند. این فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای رزور آنلاین تور به مقصد ارمنستان در اسفند 96 اقدام نمایید. قیمت تور ارمنستان نیز در صفحه تورهای ما موجود است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها