تور ارزان ترکیه فروردین


تور ارزان ترکیه فروردین  Cheap tour of Turkey April

ترکیه یکی از کشورهای توریستی است که در قاره اوراسیا قرار گرفته است. اگر چه بزرگترین شهر ترکیه، استانبول نام دارد، اما پایتخت این کشور، شهر آنکارا است که هر دو از جمله شهرهای توریستی در تور ترکیه به شمار میروند. ترکیه با قرار گرفتن در بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی، با کشورهای زیادی همسایه است که از جمله آنها میتوان به کشور ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق و سوریه اشاره کرد. هم چنین این کشور با دریای سیاه و دریای مدیترانه نیز مرز مشترک آبی دارد و همین موضوع آب و هوای آن را تحت تاثیر خود قرار میدهد.

تور ارزان ترکیه  فروردین

ترکیه به سبب واقع شدن در یکی از مناطق حساس دنیا، از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است و به همین دلیل به عنوان گذرگاه جنوب غرب آسیا و اروپا، خیلی از کشور ها برای ترانزیت کالا و انرژی از طریق آن اقدام میکنند. این کشور از جمله کشورهای گردشگری دنیاست و در گذشته میزبان تمدن های بزرگی از جمله امپراطوری بیزانس و امپراطوری عثمانی بوده است و همین موضوع باعث شده است که امروزه از آثار تاریخی فراوانی برخوردار باشد که باقی مانده آن دوران هستند. شما می توانید از سایت تورزپرس برای خرید تور مورد نظر خود اقدام کرده و مناسبترین تور را برای سفر به ترکیه به ثبت برسانید.

 

آب و هوای ترکیه

ترکیه توسط کوه های بلند و دریاهای آزاد احاطه شده و پر از شگفتی های طبیعی است‌. همین موضوع باعث شده است از تنوع آب و هوایی خوبی برخوردار باشد. مناطق شمالی ترکیه آب و هوای اقیانوسی، مناطق جنوبی آن آب و هوای معتدل مدیترانه ای، و آب و هوای مناطق داخلی آن نسبتا خشک است. ترکیه کشوری بزرگ است و ممکن است آب و هوای آن از منطقه ای به منطقه دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد‌. اما به طور کل زمستان های آن معتدل و مرطوب بوده و تابستان هایی گرم و خشک دارد.

بهترین زمان سفر به ترکیه فصل بهار ( ماه آپریل و می ) و فصل پاییز ( ماه اکتبر و اوایل نوامبر ) است که روزهای آن اگر چه گرم و آفتابی است، اما داغ و سوزاننده نیست. البته ممکن است ترکیه در این روزها با روزهای بارانی و ابری هم  رو به رو باشد. بهترین زمان برای آفتاب گرفتن در سواحل دریای اژه یا مدیترانه نیز، از ماه ژوئن تا پایان سپتامبر است. لازم به ذکر است که مناطق ساحلی ترکیه از ماه ژوئن تا انتهای آگوست به علت ازدیاد گردشگران شلوغ می شوند.

 

مناطق گردشگری ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای گردشگری دنیاست که مورد توجه گردشگران زیادی قرار دارد. یکی از مناطق پرطرفدار بین گردشگران، ایاصوفیه است که در استانبول قرار گرفته است. این مکان به عنوان خانه عبادت در طی سال های مختلف به مذاهب گوناگونی خدمت رسانی کرده است. در گذشته این مکان به عنوان یک کلیسا و بعدها نیز به عنوان یک مسجد، یکی از محل هایی بوده که مردم مختلف برای عبادت به آن میرفتند‌. این بنا زمانی بزرگترین کلیسای دنیا به شمار میرفت و نمونه ی زیبایی از بناهای دوران امپراطوری بیزانس محسوب میشود. موزائیک کاری های زیبایی در ایاصوفیه وجود دارد که صحنه های مختلف مذهبی را به نمایش میگذارد و به همین دلیل نیز مورد توجه مردم زیادی قرار میگیرد.

جاذبه های گردشگری ترکیه

سرای توپقاپی از دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه است که تلفیقی از هنر و تاریخ ترکیه را به عرصه نمایش میگذارد. این بنا یادگار امپراطوری عثمانی از قرن پانزدهم است که با  پنج کیلومتر دیوار سنگی و ۲۷ برج  احاطه شده است. امارت توپقاپی بر روی تپه ای مشرف به دریای مرمره، بسفر و شاخ طلایی قرار دارد. این امارت روزی به عنوان محل اقامت سلطنتی رسمی سلاطین عثمانی و مقر دولت ترکیه به شمار میرفت، اما امروزه موزه ای است که در یکی از بزرگ‌ ترین و قدیمی ترین کاخ های جهان قرار داشته و از گردشگران فراوانی برخوردار است. فروردین ماه زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه ها می باشد و شما می توانید تور ارزان ترکیه فروردین 97 را از لیست تورهای تورزپرس خریداری و ثبت نمایید.

علاوه بر آثار تاریخی فراوان، ترکیه سواحل زیبایی نیز دارد که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. یکی از مناطق ساحلی ترکیه، منطقه لاراست که به عنوان یکی از مناطق ساحلی و مدیترانه ای با آب های شفاف و ملایم خود، مکان ایده آلی برای ریلکسیشن و آرامش گرفتن محسوب میشود‌. این منطقه در 6 کیلومتری شرق شهر آنتالیا واقع شده و سواحل شنی و سنگریزه ای آن برای گردشگران یک منطقه عالی به شمار میرود. در این منطقه امکانات جدید و مدرنی مثل انواع پلاژها، رستوران ها، مراکز تفریحی، صندلی های ساحلی و امکانات قایق سواری برای گردشگران وجود دارد که در اختیار علاقمندان آنها قرار میگیرد و ساعاتی به یاد ماندنی را برای آنها رقم میزند. علاوه بر این ها، رستوران ها و کافی شاپ هایی در این  قسمت وجود دارد که غذاها و نوشیدنی های متنوع ترکی را به گردشگران عرضه میکنند و  شما را با طعم غذاهای ترکی آشنا میکند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سینا | چهارشنبه 15 آذر 1396

    تور ارزان ترکیه قیمتش چه قدره؟
  • Nima | چهارشنبه 15 آذر 1396

    تور آفر دار ترکیه چ زمانی ارائه میشود؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها