تور ارزان ایروان فروردین


تور ارزان ایروان فروردین Cheap tour of Yerevan Farvardin

ایروان پایتخت و یکی از شهر های مهم ارمنستان به حساب می آید که به دلیل مساحت زیادش، بزرگترین شهر ارمنستان نیز هست. شهر ایروان از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار می باشد و توریست های متعدد همه ساله برای بازدید کردن از جاذبه های آن به این شهر توریستی سفر می کنند. تور ایروان فرصتی مناسبی می باشد تا با پیشینه این شهر آشنا شویم، بهتر است بدانیم که شهر ایروان در سال 1387 میلادی در هنگام جنگ با ایلخانیان که فرمانده آنها تیمور بود، به دست ایلخانیان افتاد و می توان گفت که شهر ایروان بطور ترکیبی دفعات زیادی به دست ایرانیان و عثمانی ها در سال های 1513 تا 1713 میلادی افتاده است.

تور ارزان ایروان فروردین

شما می توانید در تور ارزان ایروان فروردین 97 شرکت کنید و از آن لذت ببرید. همانطور که گفته شد شهر ایروان در طول تاریخ دفعات بسیار زیادی به دست دشمنان افتاده است و خسارات زیادی در طول جنگ به آن وارد شده است. در سال 1827 میلادی جنگ بین ایران و روس رخ داد و شهر ایروان بر اساس عهدنامه ترکمنچای از ایران جدا شد و به روسیه پیوست. شهر ایروان در امتداد رودخانه هرازدان بنا شده است و در قسمت های کوه پایه ای آرارات قرار گرفته است. ارتفاع این شهر از سطح دریا بین 900 تا 1400 متر می رسد و می توان گفت که این شهر مرکز اصلی صنعتی، فرهنگی و علمی منطقه قفقاز به حساب می آید.

در این منطقه از ارمنستان کارخانه هایی همچون لوازم برقی، ماشین افزار، بافندگی، شیمایی و ... در حال فعالیت می باشند و قابل گفتن است که درآمد بسزایی را از آنها بدست می آورند. تا قبل از آنکه ایروان به عنوان پایتخت ارمنستان انتخاب شود، جمعیت این شهر به حدود 1,000,000 نفر می رسید و در مورد قوم ها این شهر می توان گفت که ارمنی ها، آذری ها، روس ها و ایرانیان این شهر را تشکیل داده بودند که با نابودی شوروی و جنگ با قره باغ، آذری ها و روس ها از این کشور رانده شدند و جمعیت کثیری از ایرانیان در این شهر ماندند و اکثریت این شهر را ارمنی ها تشکیل دادند. با شرکت در تور ارمنستان می توانید به شهر ایروان سفر داشته باشید و از گذشته این مردم اطلاعات بیشتری بدست آورید.

 

مسجد کبود

مسجد کبود یکی از جاذبه های معروف و پر اهمیت شهر ایروان می باشد و بهتر است بدانید که این مسجد، مسجدی ایرانی بوده و در مرکز شهر ایروان، در ارمنستان واقع شده است و شما می توانید از آن بازدید نمایید و از معماری خاص و زیبای آن نهایت لذت را ببرید. این مسجد تا قبل از آن که آذری ها از ایروان اخراج شوند، به دست مسلمانان آذری شهر ایروان بوده است. در زمان های قدیم و یا ایروان قدیم که همان دوره حکومت ایرانیان می باشد، این شهر از 8 مسجد برخودار بوده است که حال فقط همین مسجد از بین آنها باقی مانده است. این مسجد در بین سال های 1375 تا 1379 مورد بازسازی قرار گرفت و حال تبدیل به مکانی گردشگری شده است.

مسجد کبود

 

بهترین زمان برای خرید تور ایروان در چه فصلی می باشد؟

اگر شما قصد سفر به شهر ایروان را دارید یکی از بهترین زمان هایی که می توانید در آن برای خرید تور ایروان اقدام کنید، ماه فروردین می باشد. شما علاقه مندان به سفر می توانید از طریق سایت تورزپرس به خرید تور و یا رزرو آنلاین تور بپردازید و در مدت زمان سفر خود از امکانات تورهای سایت تورزپرس نهایت استفاده را کرده باشید. هر ساله افراد زیادی هستند که فروردین ماه راهی این شهر زیبا می شوند و از آب و هوای مطلوب این منطقه استفاده می کنند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • شهلا | سه‌شنبه 16 آبان 1396

    قیمت تور ایروان در آذر ماه چند میشه ؟
  • مژگان | سه‌شنبه 16 آبان 1396

    تور 5 روزه ایروان چند میشه ؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها