تور آگرا شهریور 96


تور آگرا شهریور 96

نام دیگر آن آگره است و یکی از شهرهای توریستی هند به حساب می آید. این شهر به اندازه ای زیباست که در داستان های کهن و حماسی این کشور آن را پردیس یا بهشت می نامیده اند. این شهر در تاریخ بارها مورد توجه پادشاهان مختلف قرار گرفته و از این جهت چندین بار دچار پیشرفت های چشمگیری گشته است. اکبر شاه، جهانگیر شاه و شاه جهان از جمله امپراطوران گورکانی بوده اند که این شهر را مرکز توجه قرار داده اند و دست به ساخت عمارت ها و بناهای بسیاری در آگرا زده اند. به همین علت مرکز فرهنگ و هنر و همچنین تجارت کشور بوده است. این کشور دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است که شما می توانید در تور آگرا شهریور 96 از آن ها دیدن کنید.

آگرا دارای مراکز خرید بسیاری است که می توانید از آن ها بازدید کنید. مهم ترین آن ها آشوک مال است که یک فروشگاه بزرگ ده طبقه ای است و شما می توانید انواع لوازم و وسایل مورد نیاز خود را در این مکان بیابید. شما اگر صاحب یک کارت اعتباری بین المللی و معتبر باشید به راحتی می توانید در مغازه های مختلف این مرکز خرید بزرگ، از کارت خود استفاده کنید. آب و هوای آگرا در تابستان گرم و مرطوب است و بهترین زمان سفر به این شهر در ماه های اکتبر تا مارس می باشد. البته در ایام گرم سال می توانید از امکانات تفریحی موجود در سواحل آگرا لذت ببرید.

تور آگرا شهریور 96

 

در تور آگرا تابستان 96 می توانید از جاذبه های گردشگری آگرا دیدن کنید. بیشتر این جاذبه ها مربوط به آثار تاریخی و باستانی این شهر است که بسیار مشهور هستند. به طور مثال تاج محل که نماد کشور هندوستان به حساب می آید، در این شهر قرار دارد که به جا مانده از دوران تسلط سلسله گورکانی ایرانیان بر این کشور است. گفتنی است که آثاری که در این شهر قرار دارد بسیار زیبا و باشکوه هستند که هر گردشگری دوست دارد حداقل یکبار آن ها را از نزدیک ببیند. قلعه لعل، فاتح پورسیکری، مقبره اعتماد الدوله، باغ رام، سوامی باغ صمد، آرامگاه مریم، باغ مهتاب و ... از دیگر مراکز تاریخی و دیدنی در تور آگرا محسوب می شوند.

جاذبه های گردشگری آگرا

 

سیکاندرا

این شهرک در واقع آرامگاه بزرگترین و قدرتمندترین پادشاه گورکانیان یعنی جلال الدین محمداکبر است. این عمارت به مساحت 482000 متر مربع و از ماسه سنگ سرخ ساخته شده و با مرمر مزین شده است. سیکاندرا با الهام از چهار باغ که یک عمارت ایرانی است، با استفاده از معماری ایرانی بنا نهاده شده است. این آرامگاه که در مرکز یک باغ بسیار بزرگ و زیبا است، یکی از جذاب ترین قسمت های تور هند تابستان 96 به حساب می آید.

سیکاندرا آگرا

برای اطلاع از سایر مقاله های گردشگری پیرامون آگرا و کشور هند، به بخش های دیگر سایت مراجعه کنید. در صورت تمایل به ثبت تورهای تابستان 96 به لیست تورهای ما مراجعه کرده و تور مورد علاقه خود را ثبت نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها