تور آذربایجان قیمت


تور آذربایجان قیمت Azerbaijani tour price

تور آذربایجان و تور باکو از تورهای پرطرفدار به دلیل جاذبه های گردشگری باکو و هزینه های پایین این تورها می باشند. باکو مقصدی است که هر کس با هر بودجه ای می تواند خود را در لذت سفر به این مکان پر جاذبه سهیم کند. با ما همراه باشید تا ضمن این که دو جاذبه ی گردشگری جذاب در این شهر را معرفی کنیم. در انتهای مقاله ی تور آذربایجان قیمت ، اطلاعاتی را در مورد قیمت تور باکو نیز در اختیارتان قرار دهیم.

 

بازدید از اثر سنگی و هنری قبوستان

پارک ملی قبوستان که نام رسمی آن چشم‌ انداز فرهنگی سنگ‌ نگاره‌های قبوستان است، محیطی تپه‌ ای و کوهستانی در جنوب ‏شرقی رشته‌ کوه‌های قفقاز می باشد که اغلب بین رودهای پیرساعات و ‏سومقاییت در حوضه آبریز رود جیران‌کچمز، در غرب قبوستان (در حدود 65 کیلومتری جنوب غربی مرکز باکو) و در ‏کرانه‌های غربی دریای خزر واقع شده است. دره‌هایی باریک و عمیق که در زبان ترکی آذربایجانی به آن قبو می گویند. این ‏ناحیه را قطع می‌ کنند و نام قبوستان نیز ممکن است به احتمال زیاد از همین قبوها گرفته شده است.‏

قبوستان در سال ‏‏۱۹۶۶ در کشور آذربایجان به عنوان منطقه‌ ای با اهمیت ملی - تاریخی اعلام شد و علت آن هم وجود سنگ‌ نگاره‌های کهن و باستانی، آثار تاریخی، گل‌ افشان‌ ها و گازسنگ‌ ها در این منطقه بوده است و این امر موجب شد تا کوه‌های بویوکداش، کوچوکداش، جینگیرداغ و تپه یازیلی ‏که در مجاورت دریای خزر در جنوب شرقی قبوستان قرار گرفته اند، تحت حفاظت گارد دولتی واقع شوند. سپس در سال ‏‏۲۰۰۷ این اثر تاریخی هم به علت سنگ ‌نگاره‌هایش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. علت توجه زیاد و اهمیت فوق العاده ی میراث جهانی به این سنگ ‌نگاره‌ ها، کیفیت ‏حجاری‌ ها و به نمایش گذاشتن مواردی مانند شکار، جانوران، گیاهان و سبک زندگی در دوران پیش از تاریخ و نمایش پی در پی آثار ‏فرهنگی از آن روزگار تا دوران قرون وسطی بوده است.‏

 

سیر و گشتی در میدان فانتن

میدان فانتین از جمله پر جنب و جوش ترین و فعال ترین مکان‌ های دیدنی باکو محسوب می شود که محلی برای خرید، پیاده‌روی، صحبت کردن و غذا خوردن باکویی‌ ها محسوب می‌شود. شما می توانید در یکی از رستوران‌ ها یا کافه‌ های روباز میدان بنشینید و از فضای پیرامونتان لذت برده و به  کباب خوردن یا چای نوشیدن مشغول شوید. با مغازه دارها صحبت کنید و در بازار های آن گشت و گذار و خرید کنید و روز لذت بخشی را برای خود به ارمغان بیاورید.

نورپردازی فواره‌ ها و سر و صدای بازی بچه‌ها و حرف زدن محلی‌ ها در هنگام شب این میدان را دیدنی تر و چشم نوازتر می نماید. از دوربین عکس برداری تان هم جهت ثبت لحظات زیبا استفاده نمایید. برای این منظور می توانید از نما های زیادی استفاده نمایید که  نمای خارجی موزه نظامی گنجوی که با مجسمه‌ های زیبا تزئین شده و مجسمه برنزی زن جوان آذری که با چتر خارج رستوران مک‌دونالد قرار دارد، الگوهای مناسبی جهت عکاسی می باشد.

 

قیمت تور باکو چقدر است؟

سوالی که گاهی برای شما علاقمندان به سفر به باکو به وسیله ی تور باکو پیش می آید، این است که هزینه های سفر به این شهر چطور است؟ یا این که تور آذربایجان قیمتش چقدر است؟ باید این را عنوان کنیم که قیمت تور باکو به نسبت ارزان بوده و با کمترین هزینه می توانید به این شهر سفر کنید. میانگین قیمت این تور ها از حدود 800,000  تومان شروع شده و تا قیمتی حدود 2,000,000 تومان ادامه دارد. شما علاقه مندان به سفر می توانید به سایت تورزپرس مراجعه کرده و برای رزرو آنلاین تور خود اقدام کنید و خاطره ای خوب از این شهر برای خود به یاد بگذارید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها