تور آذربایجان زمینی


تور آذربایجان زمینی  Tour Azerbaijani land

در مقاله ی قبلی سایت گردشگری تورزپرس در مورد باکو و تور باکو مطالبی را عنوان کردیم. با ما همراه باشید تا در مقاله ی تور آذربایجان زمینی دو جاذبه های گردشگری باکو که مورد علاقه بسیاری از توریست ها در سفر به باکو است را معرفی نماییم. همان طور که می دانید سایت تورزپرس تنوع بالایی در ارائه ی تور خارجی و تور آذربایجان دارد. می توانید به دلخواه خودتان تور زمینی یا هوایی به مقصد باکو را انتخاب نمایید. در ضمن باید به این نکته توجه کنید که در صورت این که تور آذربایجان زمینی را انتخاب کنید، می توانید با هزینه کمتری سفر کرده و بیشتر هزینه ها را برای استفاده از جاذبه ها و تفریحات موجود خرج نمایید.

 

1.‏ بازدید از بافت قدیمی شهر باکو – ایچری شهر

بافت قدیم باکو، پایتخت آذربایجان که ارگ باکو نیز به آن گفته می شود، طی قرن ها و بین قرون ۱۱ تا ۱۹ میلادی بنا شده‌ است. ‏این شهر متشکل از فرهنگ ها و تمدن های گوناگونی مانند ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ایرانی، عربی، عثمانی و روسی می باشد که مردم آن در کنار هم در این شهر به خوبی زندگی می کنند. ارگ باکو در منطقه ی شمال غربی خلیج باکو قرار گرفته است و از جمله جذاب ترین مکان‌ های باکو می باشد که در ‏سال ۲۰۰۰ میلادی به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. باکو دارای ۲۳ محله، ۲ کاروان سرا، ۳ چشمه ‏آب، میدان بازار و ... می باشد که در این میان بهترین و جذاب ترین مکان آن قلعه دختر می باشد.

شهر قدیم باکو که در میان آذری ها به نام ایچری شهر نیز شناخته می شود، محلی است که میتوانید در آنجا به تفریح بپردازید. این منطقه در واقع قلب تاریخی و باستانی باکو به حساب می آید که بین دیوار های کنگره‌ دار محصور شده و حدود 800 سال قدمت دارد. سیر و سیاحت در ایچری شهر سفر به تاریخ محسوب می شود. این شهر دارای خیابان‌ ها و معابر باریک، معماری سنگی بناها، رستوران‌ های کوچک بومی، سوغاتی‌ فروشی‌ های کوچک و موسیقی محلی آذری است که همه جا شنیده می‌شود. سازمان میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۰۰ ارگ شهر یا شهر قدیم باکو را در کنار دو جاذبه مهمش یعنی برج دختر باکو و قصر شیروان شاه باکو را نیز به فهرست خود اضافه نمود. برای دیدن و ورود به شهر نیاز به پرداخت هزینه ای نیست، ولی به منظور بازدید از برج دختر، کاخ و موزه شیروان شاه بایستی بلیط بخرید. برای آشنایی با دیگر جاذبه های آذربایجان و اطلاع از قیمت تور آذربایجان و قیمت تور باکو روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

 

2.‏ بازدید از بلوار باکو

خیابان اصلی شهر باکو، بلوار آن است. این بلوار بسیار طولانی بوده و در امتداد دریای خزر قرار دارد که دارای کافه‌ های بزرگ و کوچک، فواره‌ های جالب و فضاهای سبز می باشد که مردم باکو بعد از تعطیل شدن از سرکار، عصر هنگام در آن لحظات خوبی را می گذرانند. این بلوار دارای نسیم خنک و بسیار دلچسبی است که از روی سطح آب برمی خیزد و به وسیله آن خانواده‌ها، زوج‌های جوان و نوازندگان آماتور به آن سری می زنند و محیطی زیبا ایجاد نموده و دقایق و فضای زیبایی را به وجود می آودند.

در همان مجاورت و در نزدیکی بلوار می توانید چند ساختمان مدرن و شیک را مشاهده نمایید. این ساختمان های تجاری شامل مرکز تجارت باکو، مرکز خرید چهار طبقه پارک بلوار و مرکز بین‌المللی موغام می باشد. در نزدیکی های این بلوار، منطقه مشخص و شلوغی جهت خرید در باکو وجود دارد. کرایه ی دوچرخه و  گشت و گذار میان درخت‌ ها و گل‌ های زیبا و دلنشین به علاوه ی هوای خوب کنار دریا، محیطی دیدنی را برای شما ایجاد می کند. اگر مشتاق سفر به باکو شده اید، ‏برای خرید تور به صورت آنلاین می توانید به صفحه ی تورهای سایت مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها