تور آذربایجان با قطار


تور آذربایجان با قطار  Tour of Azerbaijan by train

اگر می خواهید درباره باکو و سفر شخصی به باکو اطلاعاتی را کسب کنید، با ما همراه باشید. اگر می خواهید خودتان به طور شخصی مسیر رفت و برگشت به باکو را طی نمایید، به 4 روش می توانید این کار را انجام دهید که هر یک دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود می باشند. برای نمونه روشن است که استفاده از هواپیما، راحت ترین راه رسیدن است، ولی از طرفی هزینه بالا تری را باید صرف کنید که نه تنها به بلیت رفت و برگشت ارتباط دارد، بلکه به مدت زمان حضور در مقصد نیز مرتبط است، که باید هزینه جداگانه ای برای رفت و آمد در نظر بگیرید. همچنین انتخاب ماشین شخصی، اختیار طی کردن مسیر و گشت و گذار در خود مقصد را به شما می دهد. تور آذربایجان با قطار نیز از دیگر روش هایی است که برای سفر به آذربایجان پیشنهاد می شود. برای اطلاع از قیمت تور باکو روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

در نتیجه این که کدام روش را برای سفر شخصی خودتان انتخاب می کنید، با روحیه، علاقه، توانایی مالی و البته میزان مسئولیت پذیری شما در ارتباط می باشد. البته پس از مطالعه ی مقاله توصیه می کنیم سری به تورهای سایت تورزپرس بزنید. قیمت تور در سایت تورزپرس مناسب بوده و با هزینه ای معادل هزینه های سفر شخصی هم می توانید به این شهر جذاب و دیدنی سفر کنید. برای رزرو تور باکو روی لینک کلیک کنید.

 

تور آذربایجان با قطار مناسب تر است یا با هواپیما؟

هواپیما: قیمت بلیط رفت و برگشت هواپیمای تهران به باکو بین ۸۰۰ هزار تا ۲,۲۰۰,۰۰۰ تومان در نوسان است. و همینطور قیمت بلیط رفت و برگشت هواپیمای تبریز به باکو بین ۲۷۵ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان متغیر می باشد. دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که عوارض خروج از کشور جهت سفر هوایی ۷۵۰۰۰ تومان تعیین شده است که به صورت اینترنتی و یا حضوری در فرودگاه می توانید آن را پرداخت نمایید.

 

قطار: از ایران به باکو قطار مستقیمی وجود ندارد، ولی می توانید به مرز رفته و توسط قطارهای شهر آستارا آذربایجان، به باکو مسافرت نمایید. این قطارها فقط در شب حرکت دارند و هزینه ی آن بین ۵.۸۵ منات آذربایجان (معادل ۱۵,۵۳۱ تومان) تا ۹.۰۶ منات آذربایجان (معادل ۲۴,۰۵۴ تومان) می باشد. ساعت حرکت این قطار از آستارا به باکو ۸ شب و از باکو به آستارا ساعت ۱۱ شب می باشد.

 

سفر به باکو با اتوبوس

قیمت اتوبوس های مستقیم تهران به باکو نزدیک به ۱۵۰ هزار تومان است. محل حرکت این اتوبوس ها از ترمینال غرب می باشد. همچنین قیمت اتوبوس تبریز به باکو ۱۲۰ هزار تومان می باشد. اما اگر می خواهید جداگانه و با هر وسیله ای که می خواهید خود را به شهر آستارا (مرز آستارا) برسانید، هنگامی که از مرز عبور کردید، دو راه جلوی پای شما قرار دارد. یکی اینکه از اتوبوس های آستارا - باکو استفاده کنید. این اتوبوس ها بعد از طی ۶ ساعت به مقصد می رسند و شما باید طی دو مرحله خود را به باکو برسانید.

قیمت اتوبوس تهران - آستارا: بین ۲۶ هزار تا ۴۲ هزار تومان

قیمت اتوبوس آستارا آذربایجان - باکو: حدود ۵ منات آذربایجان (معادل ۱۳,۲۷۵ تومان) می باشد.
 

و راه دوم این که مسیر ارزان اتوبوسی را انتخاب کنید. راهی ارزان برای رسیدن به باکو که به وسیله اتوبوس های یکسره ترکی انجام می شود. شما باید بلیت این اتوبوس ها را از سایت ترمینال بین المللی باکو به شکل آنلاین خریداری نمایید. در زیر قیمت اتوبوس های مستقیم باکو به چند شهر ایران را می توانید مشاهده نمایید.

بلیت اتوبوس باکو - تهران: ۴۰ منات آذربایجان (معادل ۱۰۶,۲۰۰ تومان)

بلیت اتوبوس باکو - مشهد: ۴۰ منات آذربایجان (معادل ۱۰۶,۲۰۰ تومان)

بلیت اتوبوس باکو - تبریز: ۳۰ منات آذربایجان (معادل ۷۹,۶۵۰ تومان)

بلیت اتوبوس باکو - اردبیل: ۱۵ منات آذربایجان (معادل ۳۹,۸۲۵ تومان)

بلیت اتوبوس باکو - ارومیه: ۲۷ منات آذربایجان (معادل ۷۱,۶۸۵ تومان)

 

تاکسی

بیشتر سعی کنید از خودرو های مخصوص در آن طرف مرز استفاده نمایید. از لب مرز آستارا که مرز اصلی بین دو کشور است و رفت و آمد زیاد است، ماشین هایی که بیشتر بنز هستند شما را جابه جا می کنند. کرایه ماشین از لب مرز تا باکو به زمان سفر بستگی دارد. در ایام تابستان و دوران اوج سفر، حدود ۴۰ منات آذربایجان (معادل ۱۰۶,۲۰۰ تومان)  تا ۵۰ منات آذربایجان (معادل ۱۳۲,۷۵۰ تومان) می باشد و در سایر اوقات، حدود 15 منات آذربایجان (معادل 39،825 تومان) تا 30 منات آذربایجان ( معادل 79،650) است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها