تور آذربایجان باکو


تور آذربایجان باکو  Tour of Azerbaijan Baku

درباره باکو چه چیزی می دانید؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله در مورد آذربایجان و پایتخت بی نظیر آن توضیحاتی را خدمتتان عرض کنیم. پایتخت این کشور باکو نام دارد که بزرگترین بندر و شهر کشور آذربایجان محسوب می شود. باکو در کرانه غربی دریای خزر و در شبه جزیره آبشوران واقع شده است و از جمله مناطق نفت خیز دنیا به شمار می آید. باکو پر جمعیت‌ ترین و از زیباترین شهرهای منطقه قفقاز به حساب می آید. این شهر دارای جذابیت زیادی می باشد و علت آن هم وجود تعداد فراوانی از پارک‌ های ساحلی و به پا داشتن برنامه‌ های گوناگون هنری از قبیل موسیقی، تئاتر و اپرا می باشد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تور آذربایجان و تور باکو به دست آورید.

 

سفر با تور آذربایجان باکو

بخش قدیمی پایتخت آذربایجان، که دارای برج و حصار قلعه شهر می باشد، از قرن های میانه به طور سالم باقی مانده است و در یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده است. در ابتدای سال ۲۰۰۹ میلادی جمعیت شهری آن حدود 2 میلیون نفر تخمین زده شده است. در اوایل سال ۲۰۰۳ میلادی چیزی حدود ۱۵۳ هزار نفر از آوارگان داخلی (ناشی از جنگ قره باغ) و نیز ۹۴ هزار نفر پناهنده خارجی در این شهر در کنار جمعیت اصلی وجود داشته و زندگی می کرده اند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان روی این لینک کلیک کنید.

 

دسترسی به باکو

از هر وسیله ای می توان برای رسیدن به باکو استفاده نمود. مسیر هوایی مناسب ترین مسیر برای مسافرت به باکو ‏محسوب می شود. در هر صورت برای استان هایی که در مناطق شمال غرب ایران واقع شده اند، مسیر زمینی نیز می تواند آنها را به راحتی به این شهر برساند که در قیمت تور باکو هم برایشان تخفیف خوبی ایجاد می شود. ‏برای رزرو تور به مقصد باکو با هزینه مناسب و بهترین آژانس های گردشگری با سایت تورزپرس همراه باشید.

 

فرودگاه بین‌ المللی حیدر علی‌ اف

یک فرودگاه بین المللی در باکو وجود دارد که انواع مختلف پرواز های داخلی و بین المللی در آن انجام می شود. این فرودگاه، بین‌ المللی محسوب می شود که در منطقه ای در شمال شرقی شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است و ‏فاصله این فرودگاه تا شهر باکو تنها ۲۰ کیلومتر (۱۲ مایل) می باشد. این فرودگاه، در واقع فرودگاه اصلی جمهوری آذربایجان می باشد که روزانه از این فرودگاه پروازهای زیادی به سراسر دنیا انجام می شود. اگر شما نیز می خواهید به باکو سفر کنید، پرواز مورد نظرتان در این فرودگاه به زمین خواهد نشست.

نام قبلی این فرودگاه، فرودگاه بین‌ المللی بینا بود که پس از دوران ریاست جمهوری حیدر علی‌ اف، در ۱۰ مارس ۲۰۰۴ ‏میلادی (۲۰ اسفند ۱۳۸۲ هجری شمسی)، به فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف، تغییر نام داد و کد فرودگاهی یاتای ‏آن نیز تغییر نمود (کد یاتای قبلی این فرودگاه، ‏BAK‏ نام داشت) این فرودگاه، متشکل از دو ترمینال (شمالی و جنوبی) و یک ترمینال ‏باری می باشد .‏ 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها