تور آذربایجان از مشهد


تور آذربایجان از مشهد  Azerbaijan tour from mashhad

باکو همسایه شمالی ایرانی‌ ها و خواهر خوانده تبریز به حساب می آید. باکو که سفر به آن راحت و بی‌ دردسر و پر از لذت‌ های به یادماندنی است، پرجمعیت‌ ترین شهر قفقاز محسوب می شود. تور آذربایجان از مشهد از جمله تور های پرطرفداری است که سایت تورزپرس با قیمت مناسب ارائه می کند تا شما عزیزان بتوانید با تور آذربایجان از این کشور زیبا دیدن نمایید. همچنین قیمت تور باکو  و قیمت تور آذربایجان در سایت تورزپرس نسبت به سایت های گردشگری دیگر بسیار مناسب تر بوده و با هزینه ای نه چندان بالا که بستگی به انتخاب خودتان دارد می توانید با تور باکو به این شهر سفر کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت تور هم می توانید روی لینک مورد نظر کلیک بفرمایید.

معماری باکو نخستین فاکتوری است که در لحظه ورود به آن، برایتان جلب توجه می کند. ترکیبی از آسمان‌ خراش‌ های پیشرفته ی آسیایی و خیابان‌ هایی با سنگفرش اروپایی، البته با چاشنی یادگارهای شوروی و دوران کمونیسم را می توانید در این شهر زیبا به نظاره بنشینید. با ما همراه باشید تا جاذبه های گردشگری باکو  را به شما معرفی کنیم تا در سفر به باکو بتوانید با اطلاعات کامل تری به گشت و گذار بپردازید..

 

شهر قدیم باکو در تور آذربایجان از مشهد

شهر قدیم باکو که آذری ها به آن ایچری شهر می گویند، مرکز اصلی دیدنی‌ های باکو می باشد. کاخ شیروان شاه باکو، برج دختر، معماری سنگی و رستوران‌ ها و مغازه‌ های سنتی‌، ترکیبی از مدرنیته و سنت گرایی را ایجاد کرده اند. این شهر تاریخی، توسط دیوار های کنگره‌ دار احاطه شده است که در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و بسیاری از گردشگران و مردم جهت تفریح و بازدید هر سال به این شهر مسافرت می کنند. اکنون باکو مدرن شده است؛ آسمان خراش های کوچک و بزرگ به جای سازه های بتنی کمونیستی در باکو سر بر آورده اند و معماری های بسیار مدرنی در این شهر در حال طراحی و انجام است.

 

برج دختر باکو

این برج در آذری قیز قالاسی، و در انگلیسی مِیدن تاور به آن اطلاق می شود که اصلی ترین نماد تاریخی شهر باکو محسوب می شود. این برج ۲۹ متر ارتفاع دارد که می‌ توان دیدنی‌ های باکو، به خصوص شهر قدیم و خلیج باکو را از آن مشاهده نمود و عکس‌ های پانورامای زیبایی را از بالای آن تهیه کرد. بنای اولیه برج بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد، اما سازه فعلی این برج به قرن ۱۲ بر می‌ گردد. نام این برج داستان ها و روایات بسیاری را درباره آن به وجود آورده است که در بیشتر آنها یک دختر هم وجود دارد. ضخامت دیوار های برج دختر ۵ متر می باشد، که در زمان خود بنایی بسیار عجیب و غریب به حساب می آمد.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها