تور آذربایجان از رشت


تور آذربایجان از رشت  Azerbaijan tour from Rasht

باکو به عنوان بزرگترین شهر حاشیه دریاچه خزر و منطقه قفقاز شناخته شده است که از این حیث بزرگترین شهر و پایتخت جمهوری آذربایجان نیز به حساب می آید. شهر باکو با وضعیت جغرافیایی مناسب، آب و هوای مطلوب، مراکز حمل و نقل بین المللی، غنای تاریخی و فرهنگی، و سازه های چشمگیر مدرن و محیط شهری جذاب، یکی از دیدنی ترین پایتخت ها در نزدیکی کشور ما می باشد. تور آذربایجان از رشت نیز از تورهایی است که به دلیل تقاضای زیاد علاقمندان سفر به باکو؛ در بخش تورهای باکوی سایت تورزپرس قرار داده شده است. برای اطلاع از قیمت تور آذربایجان و قیمت تور باکو و رزرو آنلاین تور  بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

 

درباره آذربایجان

آذربایجان همسایه شمالی ما محسوب می شود و با این کشور مرز خشکی و آبی مشترکی را داریم. به این معنا که آذربایجان یکی از کشورهایی به حساب می آید که در مجاورت دریاچه کاسپین یا خزر قرار دارد و باکو، دقیقا در حاشیه ی این دریاچه قرار گرفته است. ضمنا درباره باکو  باید بگوییم که جمعیت باکو حدود ۲ میلیون نفر می باشد و دارای بنا های دیدنی و دلنشینی است که از دیدگاه معماری، آن را نمونه کوچکی از پاریس و دبی می دانند. باکو به علت سرعت پیشرفت زیاد و منظره هایی شگرف و نیز بناهای کهن زیبا و چشم نواز در جهان همتایی ندارد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تور آذربایجان و تور باکو به دست آورید.

 

اطلاعاتی درباره باکو

۱- زبان آذری زبان رسمی مردم آذربایجان می باشد که بسیار شبیه به زبان و لهجه ترکی آذری در بین ایرانی ها است.

۲- دانستن این مهم که زبان دوم آذربایجانی ها روسی می باشد، بسیار جالب است، که به شکل وسیعی در باکو نیز کاربرد دارد. با این وجود زبان انگلیسی نیز در بعضی از شهرهای باکو به وسیله مردم به کار گرفته می شود.

۳- ایران با آذربایجان فقط ۳۰ دقیقه اختلاف ساعت دارد، یعنی ساعت آذربایجان ۳۰ دقیقه جلوتر از ایران است.

۴- در صورتی که قصد دارید به صورت شخصی و زمینی به آذربایجان بروید، می توانید تمام روزهای هفته را انتخاب نمایید. البته اگر ممکن است سعی کنید جمعه را از برنامه تان حذف کنید. جمعه ها و ساعات میانی روز، از دیگر زمان های روز بسیار شلوغ تر می باشند.

۵- در زمان تفریح در باکو، حتما از مکان هایی مانند برج های شعله باکو، مسجد بی بی هیبت، قصر شیروان شاه باکو، مرکز فرهنگی حیدر علی اف، برج میدن (دختر)، میدان آبنما و ... بازدید نموده و از آنها لذت ببرید.

۶- در مکان هایی مثل مترو و ساختمان های رسمی عکس نگیرید، زیرا ممنوع بوده و گاها جریمه های سنگینی در بر خواهد داشت.

۷- پلیس آذربایجان افرادی را که از خیابان در محل هایی جز عابر پیاده عبور می کنند، جریمه می نماید و جریمه آن ۲۰ منات آذربایجان یعنی ۵۳,۱۰۰ تومان می باشد.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها