تور آذربایجان از تبریز


تور آذربایجان از تبریز  Azerbaijan tour from Tabriz

آذربایجان از کشورهای توریستی کرانه دریای خزر است که سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های گردشگری باکو به آن سفر می کنند. همچنین آذربایجان از مقاصد گردشگری ایرانیان نیز می باشد و هر ساله تور باکو به علت درخواست زیادش توسط آژانس های هواپیمایی ایرانی برگزار می گردد. در ضمن اگر می خواهید به باکو سفر کنید، می توانید با تور آذربایجان از تبریز، اقدام به سفر زمینی به این شهر توریستی کرده و از هزینه های سفر خود بکاهید. برای اطلاع از قیمت تور آذربایجان و رزرو آنلاین تور با سایت تورزپرس همراه باشید.

 

سیاحتی در مرکز فرهنگی حیدر علی اف

این مرکز یک مجموعه فرهنگی به حساب می آید و معمار آن زها حدید، معمار بریتانیایی-عراقی بوده است.‏ اغلب توریست ها تنها نمای خارجی آن که بسیار زیبا و جالب است را تماشا می کنند. نمای فوق العاده عجیب آن به علت داشتن خمیدگی خاصی، گردشگران بسیاری را جذب خود نموده است. مرکز فرهنگی حیدر علی اف مشتمل بر یک سالن کنفرانس، گالری هنر و ‏یک موزه می باشد که بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرند.

شیک ترین سازه باکو همین مرکز فرهنگی می باشد. زاها حدید معمار معروف با شکل دهی به اشکال مفهومی، موج‌های جالب و خمیدگی های جذاب و عجیبی را روی این اثر معماری ایجاد نموده است. طراحی بسیار حرفه ای این سازه به علاوه ی رنگ سفید و روشنش، موجب شده گردشگران از آن تنها به خاطر نمای زیبایش بازدید نمایند. پیشنهاد می کنیم حتما با دوریبنتان از نمای خارجی این بنا تصاویر و فیلم هایی تهیه بنمایید. اگر به داخل این مجموعه فرهنگی بروید، با نمایشگاه دائمی از لوازم، هدایا، اتومبیل‌ ها و لباس‌ های حیدر علی‌اف، رییس جمهور فقید آذربایجان روبه رو خواهید شد. این مجموعه، محل برگزاری کنسرت و برنامه‌های فرهنگی و هنری گوناگون نیز می باشد.

 

بازدید از برج های شعله باکو در تور آذربایجان از تبریز

سه برج شیشه‌ ای با انحناهای سینوسی و رنگ آبی، مرتفع ترین آسمان‌ خراش‌ های شهر باکو و نماد معماری معاصر آن هستند که در واقع همان برج های شعله می باشد. ارتفاع برج‌ های شعله حدود 190 متر می باشد و ارتفاع زیاد آنها باعث می شود که از نقاط دور هم بتوان آن را دید. آتش، الهام بخش و الگوی اصلی در طراحی این برج‌ ها می باشد و در هنگام شب طوری نورپردازی می شود که به مانند شعله‌ های آتش روی سیاهی است. در برخی  از شب‌ ها هم این برج به رنگ پرچم ملی کشور آذربایجان در می‌ آید. ارتفاع بلند و طراحی نورپردازی آتش گونه ی آن در شب و در فواصل دور هم چشم هر کسی را به خود خیره می کند. در اطراف همین برج هم میتوانید برای صرف ناهار و شام به رستوران مراجه نمایید.

این برج ها یک ‏هتل، بخش اداری و یک آپارتمان را در بر می گیرند.‏ هتل پنج ستاره‏Fairmont ‎‏ نیز در این برج ها واقع شده است و توریست ها می توانند به وسیله اقامت در این هتل، ‏هم از برج ها دیدن کنند و هم نمایی دیدنی از شهر باکو و دریای خزر را مشاهده نمایند. ‏برای آشنایی با دیگر جاذبه های آذربایجان و اطلاع از قیمت تور آذربایجان و قیمت تور باکو روی لینک مورد نظر کلیک نمایید و یا مقالات متنوع ما را درباره باکو مطالعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها