تور آذربایجان از آستارا


تور آذربایجان از آستارا  Azerbaijani Tour from Astara

آذربایجان یکی از همسایگان مرزی کشورمان است و سفر به آن بسیار آسان و با روش های مختلفی قابل انجام است. یکی از راحت ترین راه های سفر به باکو، استفاده از تور باکو زمینی و رفتن به باکو از آستارا و از لب مرز است. در مقاله های قبلی سایت تورزپرس روش های مختلف سفر به باکو به همراه هزینه های آن توضیح داده شد. با ما همراه باشید تا سفر با ماشین شخصی و هزینه های آن را بیان کنیم. برای سفر با ماشین شخصی و بازدید از جاذبه های گردشگری باکو، قبل از خروج از کشور بایستی برای موارد زیر هزینه بپردازید:

1. گواهینامه بین المللی یک ساله با هزینه ۱۰۹ هزار تومان

2. پلاک بین المللی با هزینه ۳۲۸ هزار تومان

3. دفترچه مالکیت یا کارت مالکیت خودرو با هزینه ۱۰۰ هزار تومان

4. برچسب CD و IR با هزینه چهار هزار و چهار صد تومان (۴۴۰۰)

5. هزینه عوارض خروج از کشور به صورت زمینی، ۲۵ هزار تومان

6. هزینه کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور، ۱۸ هزار تومان

7. رشوه به مأموران مرزی آذربایجان! که به مأموری بستگی دارد که با آن برخورد می کنید و ممکن است تا سه یا چهار بار رخ دهد. ولی به نظر می رسد در سال های اخیر این اتفاق کمتر رخ می دهد.

 

هزینه های ورود به کشور آذربایجان:

1. بیمه ماشین: ۲۰ دلار (معادل ۸۸,۰۲۰ تومان)

2. مالیات: ۲۰ دلار (معادل ۸۸,۰۲۰ تومان)

  • دانستن این نکته خالی از لطف نیست که بر مبنای قوانین سختگیرانه کشور آذربایجان، فقط ماشین های تولید شده از سال ۲۰۱۰ به بعد اجازه دارند به این کشور وارد شوند.
  • عوارض خروج از کشور در شعب بانک ملی سراسر کشور قابل پرداخت است تا پیش از خروج از کشور و لب مرز آگاه نشوید.
  •  اگر در جایی از این کشور از شما پول بی دلیل خواستند، تهدید کنید که با ۱۰۲ تماس خواهید گرفت. ۱۰۲ شماره پلیس آذربایجان است.
  • جهت کاپوتاژ ماشین یا گرفتن مجوز خروج از کشور بایستی به گمرک شهر و یا مرکز استان زندگی تان مراجعه نمایید.
  •  در کل استفاده از ماشین شخصی پیشنهاد نمی شود، زیرا پلیس آذربایجان روی قوانین راهنمایی و رانندگی تمرکز ویژه ای دارد و اغلب قوانین کوچکی که در ایران توجهی به آنها نمی شود و جریمه ای برای آن در نظر نمی گیرند، در آذربایجان به آنها اهمیت داده می شود. در نتیجه به این دلیل که شما چنین قوانینی را رعایت نمی کنید، پس از بازگشت به خانه، با جریمه های رانندگی متعددی مواجه خواهید شد.
  • پیشنهاد می کنیم با خرید تور به مقصد باکو از سایت تورزپرس که تورهایی با قیمت مناسب و با کیفیت بالا ارائه می کند، سفری بدون دغدغه و نگرانی به باکو داشته باشید. برای اطلاع از قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان روی لینک کلیک کنید. سپس می توانید تور باکو دلخواهتان را به صورت آنلاین رزرو نمایید.

 

ایران با جمهوری آذربایجان دو پایانه مرزی مشترک دارد

1. مرز آستارا: این مرز مهم ترین و پر رفت و آمد ترین مرز برای ورود به کشور آذربایجان می باشد که در مجاورت شهر آستارا واقع شده است. از این مرز تا باکو ۳۵۰ کیلومتر فاصله است. ساعت کاری مرز آستارا نیز ۱۲ ساعته، و از ۸ تا ۲۰ می باشد.

2. مرز بیله سوار: مرز بیله سوار، مرز دیگری است که به وسیله آن آن می توانید وارد کشور آذربایجان شوید. این مرز در  استان اردبیل و شهرستان مرزی بیله‌ سوار قرار گرفته است و فاصله آن تا باکو ۲۰۰ کیلومتر می باشد. ساعت کاری مرز بیله سوار از ۹ تا ۱۷ می باشد

این موضوع را هم بدانید که مسیر آستارا - باکو با بیله سوار - باکو تنها در بخش ابتدایی با یکدیگر متفاوت است، که از مجاورت دریاچه مازندران یا کاسپین عبور می کند. در ادامه مسیر به شهر بیله سوار می رسید و هر دو یک مسیر را تا باکو طی می نمایید. در نتیجه انتخاب این که از کدام یک از مرزها از کشور بیرون بروید، به شهر مبدا و مسیر انتخابی شما وابسته است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها