تور آذربایجان


تور آذربایجان  Tour of Azerbaijan

آذربایجان یکی از مقاصد مهم گردشگری برای ایرانیان است که هر ساله هموطنان زیادی به آن سفر می کنند. اکثر سفرها به آذربایجان، به شهر مهم و پر جاذبه آن یعنی باکو است که مقصد بسیاری از گردشگران می باشد. در این مقاله از سایت تورزپرس دو مورد از جاذبه های گردشگری باکو که در تور آذربایجان پیشنهاد میکنیم از آن ها دیدن نمایید را معرفی می کنیم. همچنین برای اطلاع از قیمت تور باکو  و خرید تور روی لینک مورد نظر کلیک کنید. سایت تورزپرس تضمین بهترین قیمت تور آذربایجان را به شما عزیزان می دهد. با ما همراه باشید.

 

بازدید از کاخ شیروان شاه در تور آذربایجان

کاخ شیروان شاه باکو در ارگ قدیم باکو واقع شده است. قرن ها پیش، حکومت شروانشاهان بر آذربایجان حکمرانی می‌کردند و تخت پادشاهی و محل سلطنتشان این قصر زیبا از جنس ماسه‌ سنگ بوده است. وقتی به محوطه اصلی قصر وارد می شوید، در سمت چپ خود دروازه کوچکی را مشاهده می نمایید که به دیوان‌ خانه راه دارد. دیوان‌ خانه در حقیقت ساختمان گنبدی‌ شکل هشت ضلعی است که جلسه دیوان شروانشاه خلیل الله اول برای نخستین بار در آنجا برگزار شد. از طاق‌ های سنگی و کنده‌ کاری‌ های ظریف قصر حتما دیدن نمایید. بازدید از مسجد کاخ که سه ورودی مختلف دارد نیز خالی از لطف نیست و حتما به شما پیشنهاد می کنیم از آن بازدید نمایید.

ناگفته نماند که 3 ورودی مسجد کاخ برای شاه، برای زنان و برای کارکنان قصر در نظر گرفته شده است. اگر می خواهید از دستورالعمل صوتی انگلیسی هم استفاده کنید، بایستی چند منات (واحد پول آذربایجان) بیشتر بپردازید. در این صورت می توانید اطلاعات کامل و جالبی در مورد تاریخچه قصر در تور باکو به دست آورید. بزرگترین بنای شروانشاهان از حکومت‌های محلی که در شیروان قفقاز مصادف با حکومت عباسیان تشکیل و در دوران ‏صفویان به دست شاه تهماسب یکم برچیده شده‌ بود و امروزه در زمره‌ی میراث جهانی سازمان یونسکو در سال ۲۰۰۰ ‏در کشور جمهوری آذربایجان ثبت شد. این کاخ که قدمت آن به قرن پانزدهم باز می گردد، برای دوستداران تاریخ می ‏تواند مکان مناسبی جهت بازدید باشد. 

 

موزه ادبیات نظامی گنجوی

بازدید از این موزه در شهر باکو می تواند برای دوستداران و علاقه مندان فرهنگ و هنر جالب توجه باشد. این موزه در نزدیکی میدان فانتن واقع شده است و توریست ها می توانند بازدید از ‏هر دو مکان را در یک روز صورت دهند. در حال حاضر این موزه یکی از مناسبترین مکان ها جهت شناساندن فرهنگ کشور ‏آذربایجان می باشد و کتب، اشیاء و اسناد بسیاری در ارتباط با فرهنگ آذربایجان در این موزه وجود دارد. ‏تیم تورزپرس سفر خوشی را به این کشور زیبا و پر جاذبه برایتان آرزومند است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها