توریسم روستایی سمنان


توریسم روستایی سمنان و روستاهایی که شامل آن می شوند

توریسم روستایی سمنان مانند شهرها و استان های دیگر شامل طبیعت زیبا و بافت قدیمی روستایی می شود. روستاهای ده ملا Dehmolla، ده نمک، قطار زرشک، تویه دروار، پاده، رامه، زمان آباد، بیابانک، قلعه نوخرقان، باغچه، چندآب، بنه کوه، ابر، گیور Givar، فرات Forat، جودانه، ارمیان، جیلان Jilan، کلاته خیج Kalate Khij، بکران، بویه، فند Fand، سرند Sarand، فراوان Faravan، غزازن Qazazan، نردین Nardin، دلازیان Delazian، ایوانکی، لاسجرد، احمدآباد، آبخوری، صد دروازه (قومس Qumis)، آستانه، عباس آباد، تاش، هفت چشمه و غیره از جمله روستاهای استان سمنان هستند که هر کدام جاذبه گردشگری خاص خود را دارد.

 

روستاهایی که از جهت تاریخی اهمیت دارند:

روستاهای ده نمک، بیابانک، بنه کوه، پاده و رامه، روستاهایی با قدمت تاریخی هستند و مورد توجه گردشگران و باستان شناسان قرار دارند. روستای بیابانک علاوه بر اینکه یک روستای تاریخی است، در نزدیکی دشت کویر قرار دارد و این یک امتیاز دیگر برای این روستا محسوب می شود.

 

روستاهای رامه و بنه کوه نیز علاوه بر قدمت تاریخی، روستاهایی با طبیعت بسیار زیبا هستند که گردشگری در آن ها بسیار لذت بخش است.

 

روستاهایی که صرفا از طبیعت بی نظیر بهره مند هستند:

طبیعت روستاهای قطارزرشک، تاش و هفت چشمه مسافرین و گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

 

روستاهایی که به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه خاص و یا در نزدیکی آن از اهمیت خاصی برخوردار هستند:

روستای ابر در نزدیکی جنگل ابر قرار گرفته و مسافران می توانند در خانه های روستایی آن اقامت داشته باشند.

 

روستاهای فند، سنرد و فراوان به پارک ملی کویر بسیار نزدیک هستند و می شود از آنها برای استراحت چند روزه و یا موقت استفاده کرد.

 

روستای فرات با کویر حاج علی قلی دامغان همجوار است و از این روستا به راحتی می شود به سمت این کویر و دریاچه نمک حاج علی قلی حرکت کرد.

 

روستاهای جودانه، ارمیان، جیلان، کلاته خیج، بکران، گیور و بویه از جمله روستاهایی هستند که در منطقه حفاظت شده خارتوران قرار دارند و می توانند اقامتگاه مناسبی برای گردشگران این منطقه باشند.

 

روستاهای غزازن و نردین نیز در اطراف منطقه حفاظت شده خارتوران واقع هستند. روستای زمان آباد در مجاورت کویر زمان آباد قرار دارد و برای کمپینگ مکان بسیار خوبی است.

 

روستای دلازیان در شمال کویر دلازیان قرار گرفته و اقامتگاه های بوم گردی آن می تواند میزبان مسافرین باشد.

 

روستاهایی که به علت قرار گرفتن در راه های بین شهری  اهمیت دارند:

روستاهای ایوانکی، لاسجرد، احمدآباد، آبخوری، آستانه و عباس آباد در راه های اصلی هستند و می توانند درآمد خوبی از بابت توریسم روستایی سمنان داشته باشند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سهراب | شنبه 10 تیر 1396

    من به روستای پاده سفر کردم. واقعا روستای زیبایی هست
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها