بهترین مکان های گردشگری روسیه(بخش دوم)


بهترین مکان های گردشگری روسیه (بخش دوم)

روسیه پهناورترین کشور دنیاست که واقع در شمال اورسیا میباشد. روسیه با دو اقیانوس و سه دریا مرز آبی دارد. هم چنین با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد. به دلیل سردسیر بودن و کم بارش بودن، بیشتر مناطق این کشور خصوصا ناحیه ی بزرگ سیبری، خالی از سکنه است و بیشتر جمعیت این کشور در قسمت غرب روسیه زندگی می کنند. بزرگترین شهر اروپا که پایتخت روسیه نیز می باشد، مسکو است. با وجود سردسیر بودن روسیه، این کشور همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در بخش اول این مقاله، تعدادی از بهترین مناطق توریستی روسیه را برایتان معرفی نمودیم. در بخش دوم این مقاله با ما همراه باشید تا تعدادی دیگر از این جاذبه های گردشگری را برایتان شرح دهیم.

 

5. حلقه طلایی

حلقه طلایی

حلقه طلایی
حلقه ی طلایی روسیه شامل چند شهر زیباست که برای گردشگران بسیار محبوب می باشد. از جمله این شهر ها می توانیم به ولادیمیر، سوزدال، کوستروما، یاروسلاول و روستوف، که در کنار هم مجموعه ای زیبا را به وجود آورده اند، اشاره کنیم. گنبد های طرح پیازی شکل و کلبه های خارق العاده موجود در این شهر و هم چنین کلیساهای شمایلی، از جمله چشم اندازهای موجود در این حلقه ی طلایی است که مناظری زیبا را خلق کرده اند. این منطقه زیبا به عنوان کهن ترین منطقه روسیه، قادر بوده تا گردشگران زیادی را به خود جذب نماید. هم چنین وجود صومعه ها و قلعه ها و کلیساهای به رنگ سفید، توانسته اند جزو مناطق دیدنی این ناحیه به شمار روند. با تور روسیه می توانید از این منطقه زیبا دیدن کرده و از جاذبه های گردشگری اش استفاده نمایید.


4. نیژنی نووگورود 

نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود
از محل تلاقی رودخانه های ولگا و اوکا این شهر به وجود آمده که به عنوان پنجمین شهر بزرگ روسیه از آن نام برده می شود. در قرن سیزدهم تنها یک قلعه بود و پس از به دنیا آمدن ماکسیم گورکی به همین نام یعنی گورکی شهرت یافت. نیژنی نووگورود (Nizhniy Novgorod) با معماری منحصر به فرد و هنر زیبای خود و هم چنین دارا بودن بیش از 200 موزه و 900 نمونه از آثار تاریخی از جمله مکان های دیدنی روسیه محسوب می شود که می توانید با ثبت تور خارجی به مقصد روسیه، از آن دیدن کنید.

 

3. دریاچه بایکال

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال
این دریاچه که عمیق ترن دریاچه جهان است، در منطقه ی جنوب سیبری در کشور روسیه قرار دارد و هفتمین دریاچه بزرگ جهان است. هم چنین دریاچه ی بایکال (Lago Baikal) که جزو جاذبه های گردشگری روسیه است، بزرگ ترین منبع آب های شیرین دنیاست. منطقه ای به نام کامچاتکا حاوی دره های آب افشان است که بخار و آب از آن خارج می شوند. این منطقه به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت گردیده است. دو سوم از 1700 گونه ی گیاهی و جانوری که در این دریاچه وجود دارد، در هیچ جای دنیا یافت نمی شوند. زیبایی بی حد و اندازه این دریاچه سبب شده تا هر ساله گردشگران زیادی جذب این جاذبه طبیعی شوند.


2. مسکو

مسکو

مسکو
این شهر که پایتخت روسیه نیز می باشد، جمعیتی بالغ بر 13 میلیون نفر را داراست. هم چنین این شهر بزرگترین شهر روسیه و قاره ی اروپاست. این شهر یک مجتمع حمل و نقل بین المللی دارد که به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده ی واگن های مترو در جهان مشغول به کار است. نام این مجتمع "متروی مسکو" می باشد. از دیگر زیبایی های این شهر می توان به گنبد های پیازی شکل کلیساهایش یاد کرد. شکوه کرملین و میدان سرخ از دیگر مناظری است که به عنوان یکی از بزرگترین میادین موجود در جهان می توان از آن ها یاد کرد و نباید دیدن آن را از دست داد. از موزه های قابل ذکر که تاریخ مسکو را می توان در آن ها کمی مشاهده کرد، می توان به گولاگ و جنگ یرد اشاره کرد. 


1. سن پترزبورگ

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ
دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو می باشد که در منتهی الیه شمال غرب روسیه قرار گرفته است. این شهر پر جمعیت ترین شهر اروپا بعد از لند و مسکو می باشد. از جمله جاذبه های این شهر می توان به موزه ارمیتاژ، کلیسای سنت ایزاک، کاخ کاترین، کاخ پیتر و پاول، دریای بالتیک و... اشاره نمود. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه خطاب می شود و دارای یکی از بهترین مجتمع های هنری در دنیاست. برای ثبت تور روسیه، می توانید از طریق لیست تورهای ما، متنوع ترین تورها را به مقصد روسیه و مقاصد مختلف گردشگری جهان برای خود ثبت نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها