بهترین مناطق دیدنی مسکو (بخش دوم)


بهترین مناطق دیدنی مسکو (بخش دوم) The best places to visit Moscow

در مقاله ی قبلی چندین نمونه از نقاط گردشگری مسکو را با هم بررسی کردیم. حال می خواهیم به بررسی نقاط پر طرفدار و محبوب دیگری در مسکو بپردازیم. جاذبه های گردشگری مسکو آنقدر زیاد اند که بتوانند شما را وادار به انتخاب این شهر به عنوان مقصد سفر خود کنند. مسکو در فصل پیش رو به دلیل آب و هوای نسبتا خنک خود می تواند گزینه ی خوبی برای انتخاب مقصد شما باشد. مسکو به دلیل اینکه شهری پر جاذبه و توریست پذیر است، توانسته پر جمعیت ترین شهر روسیه باشد و هم چنین بزرگ ترین شهر قاره ی اوپا را از آن خود کند. با تورزپرس همراه باشید تا به بررسی چند نمونه ی دیگر از مناطق توریست پذیر مسکو بپردازیم.


کیلومتر صفر مسکو (Km 0 Moscow) 

کیلومتر صفر مسکو

کیلومتر صفر مسکو

کیلومتر صفر در بسیاری از کشور ها به نقطه ای از پایتخت اطلاغ می شود، که معمولا فاصله ی دیگر نقاط کشور از این نقطه مورد سنجش قرار می گیرد. این نقطه در روسیه رو به روی کلیسای "ایبریان" به عنوان نقطه ی صفر واقع شده است. این پلاک دایره ای از جنس برنز است. اما این یک نقطه ی معمولی برای مردم مسکو و روسیه نیست! چرا که مردم زیادی بر این باورند که اگر روی این دایره بایستند و آرزو کنند و بعد سکه ای را بیندازند و روی این دایره بیفتد، حتما آرزوی آن ها اجابت می شود. 


تئاتر بولشوی (Bolshoi Theater) 

تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی

این تئاتر با شکوه که یکی از زیباترین مکان های هنری و فرهنگی مسکو به حساب می آید، به عنوان یکی از مناطقی که در تور مسکو مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد، می باشد. در این تئاتر، باله و اپرا اجرا می شود و مردم در طبقات مختلف آن می توانند از این اجراها لذت ببرند. شما نیز می توانید با ثبت تور خارجی به مقصد مسکو، از این جاذبه سرگرم کننده استفاده کرده و لذت ببرید.


میدان مانژ (Manege Square) 

میدان مانژ

میدان مانژ

یکی از مناطق دیگری که با تور مسکو می توانید آن را ببنید، میدان مانژ می باشد که از طریق خیابان " Tverskaya" به میدان سرخ راه دارد. در شمال این میدان زیبا، دانشگاه مسکو قرار دارد و در جنوب آن موزه و باغ اسکندر نیز به چشم می خورد. هم چنین در قسمت شرقی آن هتل مسکوا قرار گرفته که سه ایستگاه مترو در اطراف آن وجود دارند. این میدان بسیار زیبا، توجه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. 


خیابان آربات (Arbat Street) 

خیابان آربات

خیابان آربات

اگر به دنبال آوردن سواغتی برای دوستان و خانواده تان، که بوی هنر و فرهنک را بدهد هستید، پیشنهاد می کنیم حتما به یکی از زیبا ترین و تاریخی ترین خیابان های مسکو بروید. آربات با دارا بودن انواع آثار هنری و نیز فروشگه های هنری و همچنین موسیقی زنده و پرتره های مختلف، بسیار مشهور بوده و از مکان های پر جنب و جوش در شهر مسکو است.


دانشگاه دولتی مسکو (State University of Moscow) 

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی مسکو

دانشجویان زیادی معتقد به آنند که دانشگاه "لومونُسُـف" یکی از بلند قامت ترین ساختمان های آموزشی جهان است. این دانشگاه با معماری خاص و بی نظیر خود، دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به این شهر کشانده است. قسمت قدیمی دانشگاه که به دستور "ژوزف استالین" به سال 1755 بنا شد، یکی از هفت آسمان خراش مسکو بوده است. برج اصلی آن که تا سال 1990بلند ترین بنای اروپا به شمار می رفت، ارتفاعی به طول 240 متر دارد. به گفته تعداد زیادی، 18 سال زمان نیاز است تا بتوانید تمام اتاق ها و مناطق این دانشگاه را ببینید. 


هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین (The Seven Sisters or Stalin Skyscrapers) 

هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین

هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین

از جمله جاذبه های دیدنی و گردشگری مسکو که امروزه به عنوان هتل ها، دانشگاه ها و آپارتمان های مسکو شناخته می شوند، "هفت خواهران استالین" هستند که سبک معماری استفاده شده در آن ها از معماری استالینیستی می باشد. شما نیز می توانید با سفر به شهر دوست داشتنی مسکو، از نزدیک به تماشای آن ها بپردازید.


کلیسای جامع مسیح منجی (Cathedral of Christ the Savior) 

کلیسای جامع مسیح منجی

کلیسای جامع مسیح منجی

این کلیسا که در قسمت جنوب غرب کاخ کرملین واقع شده است، یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری مسکو می باشد. این کلیسا که به عنوان بلند ترین کلیسای ارتدکس دنیا شناخته می شود، نزدیک به 103 متر درازا دارد. یک روایت ذکر شده قدیمی در باب ساخت این کلیسا نقل می کند که پس از شکست ناپلئون و به افتخار مسیح، این کلیسا بنا شده است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • rahi | دوشنبه 27 شهریور 1396

    تور مسکو یکی از بهترین و با کلاس ترین تورهای مسافرتیه !
  • فرهاد مجد | چهارشنبه 29 شهریور 1396

    قیمت تور مسکو برای مهرماه چند است؟آیا امکان رزرو وجود دارد؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها