بهترین مناطق دیدنی سن پترزبورگ


بهترین مناطق دیدنی سن پترزبورگ The best places to visit in St. Petersburg 

پس از لندن، پاریس و مسکو، سن پترزبورگ پر جمعیت ترین شهر در اروپا می باشد. قدمت سن پترزبورگ به سال 1703 بر می گردد. یعنی دقیقا زمانی که پتر کبیر دستور ساخت این شهر را صادر نمود. شایان ذکر است که از همان زمان تا سال 1918، این شهر به عنوان پایتخت روسیه شناخته می شد. هوای سن پترزبورگ در اوایل تابستان گرگ و میش است، یا رنگ تاریکی به خود نمی گیرد! به همین دلیل این شب ها به "شب های سفید" نام گذاری شده اند. همه ساله عده ی زیادی از مردم سراسر دنیا برای دیدن جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ روانه ی روسیه می شوند. بعضی از مردم با سفر به این شهر به یاد ونیز می افتند! چرا که پل های موجود بر رودخانه نیوا متحرک اند و توریست های زیادی برای دیدن این پل روانه ی این شهر می شوند. با تورزپرس همراه باشید تا چند نمونه از بهترین مکان های گردشگری سن پترزبورگ را با هم بررسی کنیم. 


کاخ پترهوف (Petrauf Palace) 

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف

مجموعه کاخ ها و ساختمان های موجود در پترهوف که به دستور "پتر کبیر" بنا شده اند، همگی به عنوان میراث یونسکو به ثبت رسیده اند. در مجموع، کاخ پترهوف به دو بخش تقسیم شده است. باغ بالا Upper Garden و باغ پایین Lower Garden، که کاخ اصلی این  عمارت در بین این دو باغ قرار گرفته است. از جمله مناطق زیبای این باغ که بیشتر از بخش های دیگر جلب توجه می کنند و می توانید با تور سن پترزبورگ دیدن آن ها را تجربه کنید، می توانیم به تندیس های برنزی، آب نماهای پلکانی بزرگ و باغ های زیبای آن اشاره کنیم.


موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) 

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ

این موزه یکی از بزرگترین موزه های دنیاست و با سه میلیون اثر زیبای هنری، توانسته است کلکسیون عظیمی را در خود نگهداری کند و گردشگران زیادی را به شهر روسیه می کشاند. این میراث عظیم در چهار بنا قرار دارد. کاخ زمستانی آن که بنای اصلی این مجموعه است، در حقیقت مکان سکونت تزار های این کشور بوده است. هم چنین این موزه شعبه های بین المللی در کشورهایی چون آمستردام، لندن و لاس وگاس نیز دارد. شایان ذکر است که جمع آوری آغازین این مجموعه نفیس به سال 1764 که "کاترین کبیر" با خرید بیش از دویست عدد نقاشی در اروپا پرداخت، برمی گردد. 

 

قلعه پتر و پاول (Fort Peter and Paul)

قلعه پتر و پاول

قلعه پتر و پاول

قلعه پتر و پاول

به عنوان اولین اثر موجود در سن پترزبورگ که برای دسترسی به دریای بالتیک بنا شد، این قلعه می باشد که با رزرو آنلاین تور در سایت تورزپرس به مقصد روسیه، می توانید از این بنای منحصر به فرد دیدن نمایید. هم زمان با تاریخ ساخت این شهر به دستور پتر کبیر، این قلعه نیز در همان سال 1703 احداث گردید. ضخامت دیوار های دوازده متری قلعه به 10 متر می رسد. "کلیسای پتر مقدس" که در قلب این قلعه قرار گرفته، هنوز هم با بیش از پنج متر درازا به عنوان بلند ترین ساختمان این شهر شناخته می شود. یکی دیگر از بناهای این مجموعه "زندان باستیل" نام دارد که پسر پتر کبیر نیز یکی از زندانی های آن بوده است. هم چنین می توان به داستایوفسکی، برادر بزرگ لنین، گورکی و … که همگی در این زندان محبوس بوده اند نام برد. گویا دیوار های این زندان اشخاص مهمی را در خود جای داده بوده است. 


کلیسای جامع اسحاق مقدس (Cathedral of Holy Holy Isaac) 

کلیسای جامع اسحاق مقدس

کلیسای جامع اسحاق مقدس

کلیسای جامع اسحاق مقدس

این بنا که در وسط سن پترزبورگ واقع شده است، یکی از بزرگترن کلیساهای ارتدوکسی روسیه می باشد. این کلیسا به دستور "تزار الکساندر اول" تاسیس شد. این کلیسا که ساخت آن به مدت چهل سال طول کشید، به "اسحاق مقدس" که از حامیان پتر کبیر بود، هدیه گردید. در طی جنگ جهانی دوم برای آن که نظر دشمن به کلیسا معطوف نشود، رنگ گنبد آن را به طوسی تغییر دادند. اگر به داخل بنا بروید، در زیر مرکز گنبد، مجسمه ی کبوتری را خواهید دید که به نشانی از روح القدس آویزان گشته است. به دلیل شرایط بد آب و هوایی و سرمای داخلی در این بنا، نقاشی های هنرمندان معروف آن زمان مغشوش شده اند. 


کلیسای منجیِ در خون (The Savior Church in the Blood) 

کلیسای منجیِ در خون

کلیسای منجیِ در خون

کلیسای منجیِ در خون

ان اثر زیبا که به سبک "ملی گرایی رمانتیک" طراحی شده است، در سال 1907 به اتمام رسید. می توان گفت که این کلیسا یکی از زیبا ترین مکان های دیدنی در روسیه می باشد. طراحی و نوع گنبد های پیازی شکل این کلیسا از بیرون شبیه کلیسای سنت باسیل می باشد. این کلیسا هم چنین مکان به قتل رسیدن الکساندر نیز می باشد. جالب است بدانید با آن که نمای داخل و خارج کلیسا حال و هوایی روسی دارد، ولی معمار آن اصالتا از این کشور نیست.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • امید | یکشنبه 26 شهریور 1396

  سنپترزبورگ بسیا زیباست جاذبه های گردشگری زیادی داره/میخواستم بدونم قیمت تور سنپترزبورگ در پاییز در چه حدود است؟ممنون میشم راهنمایی کنید؟
 • کیمیا اصانلو | یکشنبه 26 شهریور 1396

  روسیه خیلی مکان دیدینی است به همه دوستان پیشنهاد میکنم به روسیه سفر کنند.روسیه تور لحظه اخری دارد؟قیمت تور لحظه آخری روسیه چند است؟
 • شیما نادری | یکشنبه 26 شهریور 1396

  مقاله زیبا و جذابی بود.دوست دارم سفر کنم ولی نمیدونم چطوری بیلیط تهیه کنم.ایا خرید آنلاین تور روسیه هم امکان پذیر است؟
 • سینا پریمایی | یکشنبه 26 شهریور 1396

  عالی بود.قیمت تور روسیه در مهرماه چند است؟
  مائده عبدالهی | 2017-09-18 12:39:37

  به قسمت تور ها مراجعه فرموده و قیمت هارا مشاهده کنید.
 • لاله | چهارشنبه 29 شهریور 1396

  قیمت تور سنپترزبورگ چند است؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها