بهترین غذاهای مالدیو


بهترین غذاهای مالدیو

مالدیو کشوری جزیره ای است و کم جمعیت ترین و کوچک ترین کشور در آسیا می باشد، ولی با جاذبه های گردشگری مناسبی که دارد، در جذب توریست بسیار موفق بوده است. روایت تاریخی در باب این کشور ذکر شده، بر این مبنا که فردی به نام "یوسف تبریزی" که یک روحانی از ایران بوده است، به این جزیره رفته و مردم آنجا را به اسلام دعوت کرده و آنان نیز این دین را پذیرفتند. پس شما می توانید با انتخاب این تور، اگر دوست دارید مسلمانان این جزیره را ببینید و از غذاهای خوش طعمشان استفاده کنید. بعد از جاذبه های یک کشور مانند مالدیو، مسلما به دنبال بهترین غذاهای آن منطقه خواهید گشت. غذاهای یک کشور می تواند نشات گرفته از فرهنگ مردم آن جا، و یا موقعیت جغرافیایی آن جا باشد. این کشور به دلیل هم جواری با اقیانوس، در آمد خود را نیز از ماهی گیری و هم چنین گردشگری کسب می کند. پس اکثر غذاهایشان نیز به نوعی با ماهی و دریا عجین شده است. اگر علاقه مند به غذاهای دریایی باشید، مالدیو می تواند مقصد خوبی برای تفریح در کنار اقیانوس هند باشد که در کنار آن تجربه ای شیرین از غذاهای خوشمزه و خوش طعمی مانند سوشی و ساشیمی که از جمله غذاهای خوشمزه دریایی مالدیو می باشند و طرفداران زیادی هم دارند را می توان تجربه کرد و لذت برد. با تورزپرس همراه باشید تا چند نمونه از بهترین غذاهای این جزیره را بررسی و برایتان معرفی کنیم. 

غذای مالدیو

غذای مالدیو

غذای مالدیو
 

سوپ ماس هونی مالدیو

همانطور که بیشتر غذاهای این جزیره با پیاز، فلفل، نارگیل، ماهی و برنج طبخ می شوند، ترکیبات این سوپ نیز از نارگیل، پیاز و ماهی دودی می باشد. ماس هونی یکی از معروف ترین صبحانه ها در مالدیو است و مواد تشکیل دهنده ی آن با ادویه های خاصی پخته می شوند و بسیار لذیذ و دوست داشتنی است.


بامبو کی لو هیتی

شما می توانید بعد از انتخاب تور ارزان این کشور، بامبو کی لو هیتی را که یکی از مشهور ترین میان وعده های مالدیو است، تجربه نمایید. مواد اصلی این میان وعده ی خوش طعم، میوه، ماهی سرخ شده و ادویه جات مخصوص است. خوردن این غذا می تواند تجربه متفاوتی برای شما باشد.


فیهونوماس

شاید بخواهید تجربه ای متفاوت از غذاهای این کشور داشته باشید. این غذا از خوشمزه ترین غذاهای مالدیو می باشد و مواد تشکیل دهنده ی آن عبارت است از ماهی و سس مخصوص که بعد از طعم دار شدن آن، به صورت کبابی پخته می شود. این غذا را بسیاری از توریست ها تست و طعم بی نظیر آن را تایید کرده اند. 


باجیا

باجیا که در واقع نوعی شیرینی بسیار معروف در این کشور است، ترکیباتی چون نارگیل و ماهی دارد. این شیرینی خوش طعم را می توانید با تور مالدیو در این جزیره تجربه کنید. این شیرینی، مورد پسند مردم خود این کشور نیز می باشد. اگر قصد رفتن به این جزیره را دارید، طعم این شیرینی را که با ماهی طبخ شده حتما بچشید تا ببینید که همیشه مواد شیرینی آن گونه که ما فکر می کنیم نیستند.


کیمیا

طریقه ی سرو این غذا همانند سمبوسه ی ایرانی ها می باشد، بدین گونه که به صورت رولت هایی پیچیده می شود و سپس تا حد امکان سرخ و برشته می شوند و با سس آن را می خورند. ماده ی اصلی این رولت که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند، همان ماهی می باشد. 


کولی بورکیبا

یکی از غذاهای مشهور این کشور جزیره ای، کولی بورکیبا می باشد. این کیک خوشمزه را گردشگران زیادی تهیه می کنند و از خوردن آن لذت می برند. این کیک از ماهی و ادویه جات تند تشکیل شده است.


گولا

گولا نیز به مانند باجیا نوعی شیرینی است که همانند باجیا طرفداران زیادی دارد. این شیرینی نیز از ماهی تشکیل شده است و به شکل کوفته های گرد طبخ می شود. اگر قصد سفر به مالدیو را در فصل پاییز که همانند دیگر فصول سال تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس هند، هوایی معادل 24 تا 33 درجه دارد، را دارید، حتما این شیرینی خوش طعم را تجربه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • کتایون شفیعی | دوشنبه 27 شهریور 1396

    جالب بود و بیس اکثر غذاهایشان ماهی است که این خیلی جالب است.اگر بخواهم با تور مالدیو سفر کنم چگونه میتوانم تور مالدیو را خریداری کنم؟
  • سیاوش | دوشنبه 27 شهریور 1396

    لیستی از آدرس های رستوران های خوب رو می تونید نام ببرید؟ و تور مالدیو چند؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها