بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار


بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار

توضیح کلی در بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار: روستای قیز قلعه سی روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش مرکزی، دهستان انجیرلو قرار دارد، از جمله روستاهای دیگری که در شهرستان بیله سوار قرار دارد روستای گوردیگل نام دارد که از لحاظ مکانی در شهرستان بیله سوار، بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق شرقی قرار دارد، روستای گوگ تپه (بیله سوار) از جمله روستاهای دیگری است که شهرستان بیله سوار در خود جای داده است این روستا در بخش مرکزی شهرستان بیله سوار، دهستان گوگ تپه قرار دارد، روستای دیگری که در شهرستان بیله سوار قرار دارد گون پاپاق نام دارد که از نظر مکانی در بخش مرکزی، دهستان گوگ تپه قرار دارد، روستای مرادلو هم به عنوان یکی دیگر از روستاهای جالب شهرستان بیله سوار در بخش مرکزی، دهستان گوگ تپه واقع شده است، مسجدلو (بیله سوار) از جمله روستاهای دیگری می باشد که در شهرستان بیله سوار و در بخش مرکزی، دهستان انجیرلو جای گرفته است، روستای نظرعلی بلاغی هم به عنوان یکی دیگر از روستاهای شهرستان بیله سوار در بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق جنوبی قرار دارد.

بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار

بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار

توضیح کلی در مورد شهرستان پارس آباد

توضیح کلی در مورد شهرستان پارس آباد در استان اردبیل: پارس آباد یکی از شهرهای استان اردبیل در شمال غربی ایران است نام این شهر از کلمه پارسا، که نام خانوادگی مدیر عامل شرکت شیار آذربایجان که در سال 1330 شمسی این شهر را بنیان نهاد برگفته شده اما بعدها به دلیل اشکال در تلفظ دو حرف آ به صورت پشت سر هم یکی از الفها حذف و شکل نوشتای پارس آباد صورت امروزی خود را یافت. شهر پارس آباد منطقه ای است که در جلگه ای هموار با آب و هوایی معتدل تا گرم قرار دارد. فاصله آن تا اردبیل 220 کیلومتر می باشد. جلگه پارس آباد مستعدترین خاک و مطلوب ترین شرایط آب و هوایی را برای زراعت دامپروری و باغداری داراست. شرکت بزرگ کشت و صنعت و دامپروری مغان بزرگ ترین شرکت در نوع خود در کشور و در خاورمیانه با حجم عملیات زراعی، دامی و صنعتی در همین شهرستان دایر است همچنین وجود کارخانه قند، کمپوت سازی، مرباسازی، پنبه پاک کنی و کارگاه تولید لبنیات رونق خاصی به این شهرستان داده است. پوشش گیاهی منطقه بیشتر به صورت علف های مرتع مرغوب می باشد و عشایر شاهسون که بقایای 32 طایفه اصلی اند با حفظ نژاد و سنت های خویش هنوز در دشت مغان به حیات خویش ادامه می دهند. از محصولات کشاورزی و دامی مغان می توان پنبه ،چقندر قند، ذرت، گندم، برنج هاشمی، حبوبات، دانه های روغنی، کنجد و میوه جات اشاره کرد.

بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار

توضیح کلی در مورد تاریخ مغان در استان اردبیل: در کتاب مسالک و ممالک تألیف ابواسحق ابراهیم اصطخری (ابو اسحق ابراهیم بن محمد الفارسی معروف به اصطخری (تاریخ مرگ: 336 خورشیدی) از جغرافیدانان و نقشه کشان برجستۀ ایرانی در سدۀ 4 هجری قمری و 10 میلادی است. نام ((اصطخری)) برگرفته از نام شهر باستانی اصطخر در استان فارس ایران می باشد) در قسمت مربوط به ذکر دریای خزر چنین آمده است: ((جانب شرقی دریای خزر بهری از دیلمان، طبرستان، گرگان و حدود آن بهری از بیابان خوارزم دارد؛ و جانب غربی آذربایجان، موقان (مغان)، حدود سریر، دریای خزر، بهری از بیابان غزیه و ... و اما جانب دست چپ دریا از برابر آبسکون تا زمین دریای خزر همه آبادانی و پیوسته است از آبسکون بر حدود گرگان و طبرستان و دیلمان بروند. آنگه در حدود آذربایجان بیله سوار (در فاصله 55 کیلومتری جنوبی) شوند و چون موقان بگذرند تا در بند دو روز راه ولایت شروان شاه است و از آنجا گفته شد تا به سمندر چهار روزه راه است و تمام و ...)).

عزیزان و علاقمندانی که قصد بازدید از نقاط دیدنی و زیبای استان اردبیل به خصوص شهرستان بیله سوار را دارند برای مشاهده ی لیست تور اردبیل و همچنین اطلاع از جاذبه های گردشگری استان اردبیل به سایت تورزپرس مراجعه کنند.

 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها