بهترین جاذبه های گردشگری کامبوج


بهترین جاذبه های گردشگری کامبوج::کشور کامبوج یکی از کشورهای موجود در قسمت جنوب شرقی آسیا می باشد.این کشور دارای آثار تاریخی و جاذبه های فراوانی برای گردشگران است.در چند دهه ی اخیر افراد زیادی تور کامبوج را به جهت بازدید از این جاذبهه  های انتخاب میکنند.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری کامبوج

  • پری ویر

پری ویر یک معبد است که در ارتفاع 525 متری در بالای یک صخره در داخل کوه هایی به نام کوه های دانگرک قرار گرفته است.این کوه ها در مرزی که تایلند و کامبوج را از یکدیگر جدا می کنند قرار گرفته است.این معبد دارای یک منظره ی بسیار خاص و منحصر به فرد است که کمتر در میان معابد دیگر دیده شده است.این معبد در بین قرن یازده و دوازده توسط سورباوارمان اول و یا سورباوارمان دوم ساخته بنا شده است و به شیوا خدای آن زمان هندوها اختصاص داده شده است.

برترین جاذبه های گردشگری کامبوج

  • سیهانو کویل

این نام متعلق به یکی از پادشاهان تاریخ کشور کامبوج می باشد و به عنوان بهترین سواحل موجود در کشور کامبوج شناخته شده است.

این ساحل شنی بسیار زیبا و جذابی می باشد که بسیار مناسب برای گشت و گذار و تفریح می باشد.غواصی نیز یکی از بهترین تفریح ها در سواحل موج-ود در کشور کامبوج می باشد.

سیهانو کویل

  • تونله ساپ

تونله ساپ نام یکی از بزرگترین دریاچه های حاوی آب شیرین در منطقه ی جنوب شرقی اسیا می باشد که برای این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.میزان آب این دریاچه تا حد زیادی با فصول و ریزش باران بستگی دارد.ماه های نوامبر تا ماه می فصل خشک شدن این دریاچه می باشد و آب موجود در آن به به رودخانه ای به نام مگونک ریخته می شود اما با آغاز بارش ها این رویه تغییر پیدا می کند و باز دریاچه تشکیل می شود.

تونله ساپ

  • ایستگاه تپه بکور

این ساختمان قدیمی در نزدیکی کامپوت در دهه ی 1920 بنا شده است و از آن برای اقامت های گرمسیری استفاده می شود.

در تاریخ کامبوج آمده است که این مکان حدود دو بار متروکه شده که بار اول در دهه ی 1940 زمانی بوده که ژاپنی ها به این کشور حمله کردند و بار دوم در دهه ی 1970 زمان حکومت خمر ها.در هر صورت این ساختمان بسیار دیدنی می باشد و بازدید از آن می تواند برای مسافران و گردشگران هیجان انگیز باشد.

ایستگاه تپه بکور

  • کراتی

منطقه ای ساحلی که در کنار سواحل رودخانه ی مونگ قرار دارد که محل زندگی چندی از دلفیتن های ایراوادی می باشد.تعدادی بالغ بر 80 دلفین در این منطقه قرار دارند.

کراتی

  • کوه کر

یک منطقه ای است که چندین معبد را در خود جای داده است و موقعیت مکانی آن در 120 کیلومتری سیم ریپ قرار گرفته است.از نکات قابل توجه در مورد این کوه این است که مدتی به عنوان پایتخت امپراتوری خمر نامیده شده بود.در داخل این معبد مجسمه های عظیم و دیدنی قرار دارد.این  معابد در ارتفاع 30 متری از سطح زمین قرار گرفته اند.

کوه کر

  • معبد آنگکوروات

این معبد از جمله بزرگترین و زیباترین و همچنین با شکوه ترین معابدی است که در این کشور قرار دارد.وسعت این معبد چیزی بالغ بر 200 هکتار تخمین زده شده است.معبد آنگکوروات در زمان پادشاهی سورباوارمان دوم بنا شده است که از معروف ترین آثار زمان گذشته و دیدنی ترین جاذبه ی گردشگری واقع در کشور کامبوج می باشد.

معبد آنگکوروات

بهترین جاذبه های گردشگری کامبوج

تجربه ی بازدید از بهترین جاذبه های گردشگری کامبوج از طریق سایت تورزپرس

سایت تورزپرس این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که اطلاعات کافی در مورد جاذبه های گردشگری شهر و یا کشوری که قصد مسافرت به آن را دارید مطلع شوید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سمیرا | سه‌شنبه 21 شهریور 1396

    آیا کامبوج رو برای سفر پیشنهاد نیکنین؟کسی هست که به اینجا سفر کرده باشه بتونه منو راهنمایی کنه؟قیمت ای تور در مهر ماه چند قیمت است؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها