برج‌های دوقلوی پتروناس از بلند ترین برج های جهان در مالزی


برج‌های دوقلوی پتروناس از بلند ترین برج های جهان در مالزی

برج های دو قلو پتروناس برج های معروفی هستند که حتما نام آن ها را شنیده اید. برج های آسمان خراش و بلندی که در کشور مالزی، در شهر کوالالامپور قرار گرفته‌اند. برج های دو قلوی پتروناس با ارتفاع 452 متر، از بلند ترین برج های جهان محسوب می شود. دیدن برجی بلند با هشتاد و هشت طبقه و هفتاد و هشت آسانسور، بی شک بسیار هیجان انگیز خواهد بود. دولت مالزی نماد پیشرفت اقتصادی خود را این برج های دوقلو قرار داده است. در سال 1995 شروع به ساخت این برج ها آغاز، و در سال 1998 نیز  با هنر معماری شخصی به نام سزار پلی تکمیل شد. باید بیان داشت که امروزه این برج ها از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی محسوب می شوند.

برج‌های دوقلوی پتروناس

 

در طبقه پایین این برج ها مجتمع خرید بسیار بزرگی با نام سوریا قرار دارد که در واقع این مرکز خرید برج ها را به هم متصل می کند. طبقات چهل و یک و چهل و دو برج پتروناس توسط پلی به هم متصل شده است. ارتفاع این پل از زمین 175، با طولی در حدود 56 متر می باشد. در مورد علت ساخته شدن  این پل می توان بیان کرد که برای داشتن مقاومت بیشتر ساخته شده و همچنین برای ارتباط مستقیم بین این دو برج فراهم شده است. تکنولوژی که در ساخت این پل صورت گرفته است برای مقاومت بیشتر برج در مقابل باد ها و گردباد هایی است که با سرعت بسیار بالا شروع به وزیدن می‌کنند و این احتمال وجود داشت که در صورت عدم نصب این پل دو برج فرو بریزند. در طبقه پایین آکواریم فوق العاده زیبا و بی نظیری قرار دارد. آکواریومی که می توانید به راحتی و از نزدیک کوسه‌ها و سفره ماهی‌ های غول پیکر را مشاهده کنید.

برج‌های دوقلوی پتروناس

 

برند های معروف دنیا در این برج نمایندگی دارند. علاوه بر این، برج دوقلوی پتروناس دارای فروشگاه های بزرگ و در طبقات بالاترش دارای سینما، موزه، آثار هنری، وسایل سرگرمی و تفریحی بسیاری است که بازدید و گشت و گذار در این برج را بسیار لذتبخش می کند. این برج ها هر روزه به غیر از دوشنبه ها که برج تعطیل می باشد، برای بازدید گردشگران و توریست ها باز بوده و آماده خدمت رسانی است. برای بازدید از این برج، کافیست بلیط را از محل های فروش بلیط تهیه کنید و به علت اینکه هر روز بازدید کنندگان بسیاری از این برج ها دیدین می کنند برای اینکه خیلی برای تهیه بلیط زمان را از دست ندهید، سعی کنید صبح زود اقدام کنید. اگر هم کارت پرداخت بین المللی یا مستر کارت دارید می توانید آنلاین بلیط خود را تهیه کنید تا بتوانید از زمان خود بهتر مدیریت کنید. مدت زمان بازدید از برج های دوقلو پتروناس، برای هر گروه از بازدید کنندگان، در حدود 45 تا یک ساعت می باشد. به شما توصیه می کنیم در تور مالزی شرکت کنید و از تمام جاذبه های گردشگری این کشور استفاده و لذت ببرید.برای مشاهده قیمت تور مالزی میتوانید از سایت تور پرس اطلاعات کسب کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها