برج بلم ازجاذبه های تاریخی برتر جهان


برج بلم ازجاذبه های تاریخی برتر جهان

درباره برج بلم پرتغال چه می دانید؟ برج بلم یکی از زیبا ترین مکان های تاریخی محسوب می شود که هر ساله گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود می کشاند. برج بلم یک برج برگزیده در جهان می باشد که در کشور پرتغال در لیسبون واقع شده‌ است. در واقع این برج یکی از شگفتی های کشور پرتغال و یکی از جاذبه های گردشگری اصلی کشور پرتغال به شمار می رود. از سمت دیگر علاوه بر زیبایی بی نظیری که دارد، به عنوان یکی از بناهای تاریخی قابل توجه پرتغال، در بین گردشگران معروف و بسیار محبوب است. برج بلم، برجی بسیار زیبا در وسط دریاست که علاوه بر زیبایی چشم نوازی که دارد، با زیبایی های دریا نیز همگام شده و به یکی از جاذبه های تاریخی برتر در جهان تبدیل گشته است.

برج بلم 

 

برج بلم یا قصری در میان دریا

برج بلم، برجی مستطیلی شکل با معماری بی نظیر می باشد که در بخش سانتا ماریای شهر لیسبون واقع شده است. برج بلم به دستور شاه جان دوم ساخته شده و متعلق به سده 15 میلادی می باشد. این پادشاه در نظر داشت این برج را به منظور دفاعی و به عنوان بخشی از استحکامات دفاعی منطقه بسازد. البته این برج در دهانه رودخانه تاقوس (Tagus River) نقش دفاعی داشته است و دروازه تشریفاتی لیسبون به شمار می آمده است. این برج بی نظیر و رویایی در سال ۱۵۱۴ شروع به ساخت و در سال ۱۵۱۹ تکمیل شده است. جالب است بدانید ساخت برج بلم در زمان شاه جان دوم  آغاز نشد و بعد از گذشت ۲۰ سال در اوایل سده شانزدهم میلادی شروع به ساخت این برج کردند. سده شانزدهم میلادی در زمان پادشاهی مانوئل یکم، عملیات ساخت برج بلم آغاز شد. معماری به کار برده شده در این برج از سبک معماری منیولاین می باشد. این سبک که سبک معماری پرتغالی های سده شانزدهم است، بسیار مشهور است. البته باید بیان داشت که علاوه بر این سبک، گوشه چشمی از سبک های دیگر معماری نیز در این برج قابل مشاهده می باشد.

برج بلم

 

برج بلم برجی منحصر به فرد است که کمتر کسی پیدا می شود که شیفته این برج بی نظیر نشود. این برج با ارتفاعی در حدود شش متر در بستر دریا به زیبایی خودنمایی میکند و در سال ۱۹۸۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو  به ثبت رسیده است. به شما پیشنهاد می کنیم در تور پرتغال شرکت کنید و از جاذبه های گردشگری این کشور کوچک اما بی نظیر دیدن کنید. کشور پرتغال دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها