برترین جاذبه های کوش آداسی 


برترین جاذبه های کوش آداسی  Top attractions in Kusadasi

کوش آداسی از جمله شهرستان های گردشگر پذیر در ترکیه می باشد، که همه ساله عده ی زیادی از مسافران این کشور برای دیدن جاذبه های گردشگری کوش آداسی راهی این ناحیه می شوند. این شهرستان یکی از پرطرفدارترین بندر های کشتی های کروز در سواحل مدیترانه به حساب می آید. سرگرمی های مفرح در این شهر سبب شده تا این شهرستان به شهرت برسد. اروپیان زیادی برا گذراندن تعطیلات خود به اینجا سفر می کنند. در این شهر آثار باستانی زیادی وجود دارد. اگر می خواهید در پاییز به این شهرستان بروید، پیشنهاد می کنیم با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی چند نمونه از جاذبه های برتر کوش آداسی بپردازیم. 


جزیره کبوتر (Guvercin Ada)

 جزیره کبوتر

 جزیره کبوتر

یک گذرگاه در نزدیکی کوش آداسی به طول 350 متر شما را به جزیره ی کبوتر می رساند. شما در این جزیره می توانید باقی مانده های یک قلعه ی بیزانسی که قدمت آن به قرن 13 میلادی باز می گردد و با گذر زمان به مکانی برای اقامت دزدان دریایی مبدل گردید را ببینید. اطراف جزیره را دیوار، برج و باروی این جزیره فرا گرفته اند که در حدود قرن 19 میلادی به این قلعه اضافه شده اند. کافه های موجود در این جزیره سبب شده تا بتوانید عصر های به یادماندنی ای را برای خود رقم بزنید. هم چنین این جزیره مکان خوبی است برای کسانی که به پیاده روی علاقه مند می باشند. 


منطقه بندرگاه 

 منطقه ی بندرگاه 

 منطقه ی بندرگاه 

شاید بتوان گفت که بیشتر جاذبه های کوش آداسی را می توانید با تور 4 روزه کوش آداسی که در منطقه ی بندرگاه احداث گردیده اند، تماشا کنید. کاروانسرای موجود در این منطقه که به سال 1618 به دستور ازوک محمود پاشا تاسس گردید، یک منطقه ی دیدنی در این بندرگاه می باشد. این کاروانسرا در سال 1960 مورد بازسازی قرار گرفت و از سال 1967 به عنوان هتل کلاب کاروانسرای مشغول به کار است. شما در سمت جنوب غربی می توانید خانه هایی چوبی که متعلق به قرن 19 میلادی می باشند را ببینید که به سبکی سنتی احداث شده اند. هم چنین دیوار های مربوط به شهر قدیمی که تا به امروز حفظ شده اند نیز قابل رویت می باشند. اما اگر به دنبال خرید سوغاتی برای دوستانتان باشید، می توانید از بازار مقابل بندرگاه استفاده کنید. 


ساحل بانوان (Kadınlar Denizi)

ساحل بانوان

ساحل بانوان

در 2 کیلومتری کوش آداسی می توانید به پرطرفدار ترین خط ساحلی این شهرستان یعنی ساحل بانوان بروید. ورزش های آبی پر هیجان و هم چنین مفرحی در این ساحل وجود دارد. این ساحل در تابستان جمعیت زیادی را به خود می بیند. فلذا اگر به دنبال ساحلی برای آرامش هستید، بهتر است در فصل های تعطیلات یا تعطیلات سال نو یا کریسمس به این ساحل نروید. در واقع طی ماه های ژوئیه الی اوت، جمعیت زیادی به این ساحل می آیند. شما می توانید از کافه های موجود در ساحل نیز برای خوردن غذا های ترکیه ای استفاده نمایید. 


شهر Priene 

Priene

Priene

اگر از جمله کسانی هستید که به گرفتن سلفی یا ثبت عکس های هنری علاقه دارید، ویرانه های شهر هلستی Priene که توسط کوهستانی احاطه شده، بسیار برایتان جالب توجه خواهد بود. قدمت این بندر تاریخی به سال های 45 الی 300 قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در آن زمان لنگرگاه های این بندر پر از تاجران و معامله های تجاریشان بود. اما دلیل ویرانی شهر، مسدود گشتن رودخانه ی Meander بوده است، به همین دلیل در قرن دوم میلادی این شهر به ویرانه ای مبدل گردید. یکی از جاذبه های مهم این شهر، معبد آتنا می باشد که معماری آن به سبک کلاسیک یونانی است. هم چنین تئاتر 6500 نفری این شهر نیز که تاکنون به خوبی حفظ گردیده، از دیگر جاذبه های این منطقه می باشد. 


میلتوس (Miletus) 

میلتوس

میلتوس

اگر می خواهید روزی را پر از جاذبه های تاریخی برای خود رقم بزنید، در کنار شهر Priene از دیگر شهر های بندری بزرگ دوران هلنیست که همانند شهر فوق الذکر در لجن فرو رفت، نیز می توانید دیدن کنید. زندگی مردم تا قرن 14 میلادی در دوران سلجوقی نیز ادامه یافت. در این شهر نیز تئاتر 15000 نفری وجود دارد که از جمله نقاط دیدنی این شهر است. شما با رزرو آنلاین تور به مقصد کوش آداسی می توانید به تماشای چشم انداز های جذاب این شهر تاریخی بپردازید. قدمت این شهر به دوران یونان باستان بر می گردد که بعد ها توسط رومیان مورد بازسازی قرار گرفت. در قسمت شرقی تئاتر، بقایای معبد آپولو قابل مشاهده است. یکی دیگر از جاذبه های تاریخی این منطقه، کاروانسرای سلجوقی می باشد. 


دیدایما (Didyma) 

دیدایما

دیدایما

دیدایما به عنوان دومین معبد بزرگ زمان باستان است که در این منطقه قرار گرفته است. در واقع به عنوان مرکز مذهبی در دوران هلنیست به شمار می رود. ستون های معبد آپولو که معادل 122 ستون است، به عنوان بهترین نمونه های معابد یونانی در ترکیه شناخته میشود. معبد دیدایما در دوران باستان بعد از معبد دلفی، مهم ترین معبد آن زمان محسوب می شده است. شاید اهمیت این معبد زمانی رو به انزال رفت که در دوران حکومت کنستانتین، آیین مردمانش به مسیحیت تغییر یافت. 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • ابوالفضل | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    تور کوش آداسی آذرماه چقدر هزینه داره؟
  • یاشار | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    تور کوش آداسی در دی ماه محدوده قیمتیش چنده؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها