برترین جاذبه های طبیعی جهان در سال 2017 


برترین جاذبه های طبیعی جهان در سال 2017 

هر سال میلادی که می گذرد، عده ای از کارشناسان و دیگر متخصصان توریستی، چند نمونه از بهترین و امتیاز آور ترین مناطق را به عنوان خارق العاده ترین جاذبه های طبیعی معرفی می کنند. در سال 2017 که رو به اتمام است نیز، تیم متخصص گردشگری در مجله ی "Lonelyplanet" پنجاه مورد از این جاذبه ها را در جهان مشخص کردند. امروز در سایت تورزپرس، چند نمونه از بهترین جاذبه های طبیعی جهان در سال 2017 را برایتان معرفی خواهیم کرد.

 

8.سانتورینی ( Santorini )

سانتورینی

سانتورینی

این جزیره ی زیبا که در کنار دریای اژه قرار گرفته، در حدود 3600 سال قبل در اثر یک فوران عظیم آتشفشانی بیشتر قسمت های آن به وجود آمده است. سانتروفی که با ساختمان های سفید رنگش بسیار جذاب است، بعد ها توسط یونانیان بر وری لبه ی آتشفشان ها روستاهایی را بنا کردند. این جزیره ی زیبا گردشگران زیادی را از سراسر نقاط جهان به خود جذب می کند. این جزیره با معماری زیبای خانه هایش زبانزد بسیاری از مردم دنیاست.

7.دروازه جهنم ( Door to Hell )

دروازه جهنم

دروازه جهنم

افسانه های زیادی درباره ی این دروازه وجود دارد. اما اکثریت آن ها این دروازه را ورود به دنیای زیر زمین می دانند. همان طور که از نام تیتر این مورد متوجه شده اید، این دروازه به دلیل کندن زمین توسط تیمی بود که در سال 1971 با کندن زمین به یک حفره از گاز طبیعی زیر زمینی رسیدند. این حفره موجب ریزش نواحی اطراف آن گردید. این گاز که از دروازه خارج می شود نور بسیار شدیدی دارد که حتی تا کیلومتر ها در تاریکی می توان آن را دید. 


6.صحرای سفید (The White Desert)

صحرای سفید

صحرای سفید

در غرب سرزمین مصر این منطقه ی کم ارتفاع که کم ترین شمار جمعیت را دارا می باشد، قرار گرفته است. فرافره دومین منطقه ی بزرگ مصر است که در نتیجه ی صد ها سال فرسایش و طوفان های شن پدید آمده است. نتیجه ی این طوفان ها پیدایش مجسمه هایی از جنس کلسیوم می باشند که امروزه جزو جاذبه های گردشگری معروف دنیا به شمار می روند.


5.پارک ملی دریاچه های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park)

پارک ملی دریاچه های پلیتویک

پارک ملی دریاچه های پلیتویک

پارک پلیتویک از 16 دریاچه تشکیل گردیده است و به عنوان نقطه ای جذاب در کرواسی، به عنوان یکی از مکان های گردشگری شناخته می شود. شما نیز می توانید با رزرو آنلاین تور از این منطقه دیدن نمایید. این دریاچه ها با سه کوهستان بزرگ احاطه شده اند که آب موجود در آن ها نیز از همین کوهستان ها می باشد. رنگ های متنوع دریاچه ها هم چون: سبز، آبی و خاکستری در فصول مختلف سال تغییر رنگ می دهند. 


4.گذرگاه ساحلی جاینت (The Giant's Causeway)

گذرگاه ساحلی جاینت

گذرگاه ساحلی جاینت

این گذرگاه جالب و فوق العاده از 4000 ستون سنگی بازالتی تشکیل شده است. این ستون ها بر اثر فوران آتشفشان ها در دوران باستان پدید آمده اند. این منطقه ی زیبا در ساحل شمال شرقی ایرلند شمالی در شهرستان "آنتریم" واقع شده است. گذرگاه جاینت به عنوان چهارمین شگفتی بزرگ بریتانیا شناخته می شود. 


3.پل ریشه های زنده چراپونجی (The Living root bridges of Cherrapunji)

پل ریشه های زنده چراپونجی

پل ریشه های زنده چراپونجی

در شمال شرقی کشور هندوستان در شهر "مغالیا"، چراپونجی قرار گرفته است. پل ریشه های زنده که پلی دست ساز از ریشه های درختان این ناحیه می باشد، بر روی یک رودخانه ساخته شده است. همه ساله گردشگران و عکاسان زیادی به این منطقه می روند تا تجربه ای بی نظیر را برای خود از این ناحیه ثبت کنند. 


2.پارک ملی یوسیمیتی (Yosemite National Park)

پارک ملی یوسیمیتی

پارک ملی یوسیمیتی

در ایالت کالیفرنیای آمریکا، یوسیمیتی به عنوان نخستین پارک ایالات متحده ی آمریکا قرار گرفته است. این پارک ملی با داشتن بیش از 200 گونه ی گیاهی و جانوری و هم چنین با دارا بودن قله های بلند، توانسته تا کوه نوردان و گردشگران زیادی را همه ساله به خود جذب نماید. شما نیز می توانید با تور آمریکا از این پارک طبیعی بسیار زیبا و خارق العاده ی ایالت کالیفرنیا دیدن نمایید. 


1.سالار دو ییونی ( Salar de Uyuni )

سالار دو ییونی

سالار دو ییونی

در آمریکای جنوبی در جنوب غربی کشور بولیوی، بزرگ ترین کویر نمک دنیا قرار گرفته است. این کویر که در نزدیکی رشته کوه آند واقع شده و کاملا پوشیده از نمک است. وسعت سالار دو ییونی به اندازه ی 10582 کیلومتر مربع است و با ارتفاعی معادل 3565 متری از سطح دریا قرار گرفته است. این کوی به قدری جذاب است که سوژه ی گردشگران و عکاسان بسیاری است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • پرهام | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    چطور میتونیم به این مکان هایی که تو مقاله گذاشتین سفر کنیم؟ تور این کشور ها رو در تورزپرس ارائه میدین؟
  • هستی | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    سانتورینی یونان واقعا محشره، تور یونان چقدره؟
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها