برترین تله کابین های جهان 


برترین تله کابین های جهان The world's tallest trap cabins

بسیاری از گردشگران بعد از دیدن نقاط جذاب یک کشور، دوست دارند تا منظره ای را که از زاویه ای نه چندان خوب دیده اند، با تله کابین به ارتفاعات رفته و از قله ی یک کوه و با زاویه ای عالی تمام مناظر زیر پایشان را ببینند. اگر شما نیز از جمله ی این گردشگران هستید، بعد از رزرو آنلاین تور، به یکی از مقاصدی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم، می توانید از تله کابین آن استفاده کرده و مناظر چشمگیری را در زیر پای خود نظاره گر باشید. با تورزپرس همراه باشید تا چند نمونه از برترین تله کابین های جهان را معرفی کنیم.  


تراموای هوایی ناحیه پالم اسپرینگ (Palm Spring)، کالیفرنیا، ایالات متحده  

تراموای هوایی ناحیه پالم اسپرینگ کالیفرنیا

این تله کابین که به سال 1963 ساخته شد و به عنوان بزرگ ترین تله کابین گردان دنیا شهره است. اگر بخواهید مناظری زیبا را با زاویه ای باز از کوه های "سانتا رزا" و "سنت جاسینتو" ببینید، می توانید با این تله کابین گردان به تماشا آن بروید. این تله کابین با دو گردش در طی مسیر، سبب می شود تا گردشگران از دیدی 360 درجه بهره ببرند. بنابراین شما می توانید برای گشت و گذار در مناطق کوهستانی این ناحیه، با این تله کابین همراه شوید.

 

تله کابین گرنوبل (Grenoble)، باستیل، فرانسه 

تله کابین گرنوبل فرانسه

شما برا دیدن قلعه و استحکامات "باستیل" که به سال 1934 تاسیس گردیدند، می توانید از این تله کابین که با نام "بابلز (bubbles)" مشهور است، استفاده نمایید. گرنوبل مسیر میان بر برای رسیدن به این منطقه معروف است. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که خود این تله کابین نیز به اندازه ی این مکان به شهرت رسیده است. سالانه بیش از 600000 نفر گردشگر از نقاط مختلف دنیا از گرنوبل و این منطقه دیدن می کنند.


کوهستان Table، کیپ تاون (Cape Town)، آفریقای جنوبی 

کیپ تاون آفریقای جنوبی

به طور میانگین، سالانه بیش از 800000 نفر از این تله کابین در شهر "کیپ تاون" برای تردد و همچنین تفریح، استفاده می کنند. این تله کابین که خود یکی از جاذبه های این شهر شناخته می شود، توریست ها را تا ارتفاع 1067 متری بالا می برد. در واقع این ارتفاع ایستگاه نهایی بوده و ارتفاع نقطه ی شروع مسیر، 302 متر می باشد. هنگامی که به قله برسید، می توانید مناظری جذاب از شهر کیپ تاون را ببینید. 


مسیر هوایی جنتینگ (Genting)، مالزی 

مسیر هوایی جنتینگ مالزی

شاید کمی ترسناک باشد که در ارتفاع با تله کابین سرعت بگیرید. ولی این تله کابین به قدری سریع است که مسیر نزدیک به 3.5 کیلومتری را در زمانی معادل 15 دقیقه طی می کند. یکی از قابلیت های این مسیر با تلکابین، این است که می تواند در حدود 2000 گردشگر را در هر ساعت جا به جا نماید. ارتفاعات"جنتینگ" که در 51 کیلومتری از کولالامپور قرار دارد، به قدری دیدنی و جذاب است که توریست های زیادی را به خود جذب می نماید. شما با تور مالزی می توانید به این منطقه سفر کنید. 


گریندل‌ والت - منلیشن (Grindelwald- Mannlichen)، سوئیس 

گریندل‌والت- منلیشن سوئیس

این تله کابین توانسته با مسیری در حدود 6071 متر به عنوان سومین تله کابین دنیا از نظر مسافت باشد. گریندول والت در قلب کوه های هیمالیا واقع شده است و می تواند گردشگران را تا ارتفاع 2343 متری از سطح زمین بالا ببرد. این منطقه مکان مناسبی برای علاقه مندان به ورزش اسکی می باشد. هم چنین کسانی که مشتاق دیدن مناظر ناب می باشند، این منطقه ی برفی برایشان جذاب خواهد بود. شما نیز می توانید با تور سوئیس از این منطقه دیدن نمایید. 


تیانمن شان (Tianmen Shan)، ژانگ‌جیاچیه، استان هونان، چین 

تیانمن شان چین

یکی از مناطق گردشگر پذیر در چین که دارای 999 پله برای رسیدن بر فراز کوهستان می باشد، در ارتفاع 1520 متری از سطح زمین قرار گرفته که شما می توانید با تله کابین از این پله ها نجات یابید و منظره ای جذاب را از داخل کابین تماشا کنید. "تیانمن شان" که تا ارتفاع 1279 متری بالا می رود، به عنوان اولین تله کابین از نظر طولانی بودن مسیر در دنیا شناخته می شود. 

 

ماساده (Masada)، فلسطین اشغالی 

ماساده آفریقای جنوبی

قسمت پایینی ایستگاه این تله کابین در ارتفاع معادل 257 متر زیر سطح دریاست و ایستگاه فوقانی آن در ارتفاعی معادل 33 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. این تله کابین از جمله تله کابین های کم ارتفاع دنیاست. ایستگاه انتهایی خرابه های قلعه و استحکامات باستانی می باشد. در واقع اصلی ترین جاذبه ی این منطقه همان بخش تاریخی آن است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • عاطفه | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    ممنون از سایت خوبتون، مقاله مفید و جالبی بود
  • احمد زاده | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    سلام، تورهای لحظه آخری رو هم ارائه میدین برای این ماه؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها