ایروان شهری زیبا و تماشایی


ایروان شهری زیبا و تماشایی  Yerevan is a beautiful and spectacular city

در مورد ایروان چقدر اظلاعات دارید؟ آیا ایروان به عنوان یک تور خارجی گزینه مناسبی می باشد؟ کشور تاریخی و توریستی ارمنستان یکی از کشور هایی است که توریست های زیادی را از جای جای دنیا به سمت خود جذب کرده است. تور ارمنستان همیشه پر طرفدار بوده است و در تمامی ماه ها به راحتی می توانید از سایت تورزپرس بلیط سفر خود را رزرو کنید. ارمنستان در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد و جزو یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای ایرانیان به شمار می رود. بخصوص که ایرانیان بدون ویزا می توانند به ارمنستان سفر کنند. تور ایروان نیز در میان شهر های ارمنستان طرفداران زیادتری دارد و این امر نیز به علت زیبایی شهر ایروان و داشتن جاذبه های توریستی بسیار آن می باشد.


مجسمه مادر ارمنستان

ایروان شهری زیبا و تماشایی

مجسمه مادر ارمنستان، مجسمه ای هنری و زیبا است که با سبک معماری شوروی سابق ساخته شده است و مجسمه بزرگ و با عظمتی است که دارای 23 متر ارتفاع می باشد. مجسمه مادر ستون‌هایی دارد كه بسیار زیبا نورپردازی و تزئین شده است. در این میدان فواره‌ های آب نیز جلوه ی زیباتری به این میدان بخشیده است. مجسمه مادر ارمنستان شمشیری به‌ دست گرفته که  نماد محافظت از کشور می باشد و مردم  آن را نماد صلح می‌دانند. سوسه مایریک، زنی بود که برای کشورش ارمنستان جنگید و به او لقب مادر ارمنستان را داده بودند و شاید نام این مجسمه نیز به علت مبارزه های سوسه مایریک باشد.


قلعه و موزه اربونی

ایروان شهری زیبا و تماشایی

قلعه و موزه اربونی، قلعه ای دیدنی و  زیبا است که تاریخ ساخت آن به ٧٨٢ قبل از میلاد بر می‌ گردد. موزه اربونی هم برای بازدید گزینه بسیار خوبی می باشد و شامل الواحی با خط میخی و جواهراتی است که در زمان ساختمان‌ سازی‌ های روس‌ها، در دهه‌ 1960 پیدا شده است. پیشنهاد تورزپرس به شما این است که حتما در سفرتان از این موزه بازدید کنید.


كلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

ایروان شهری زیبا و تماشایی

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر، کلیسایی مدرن و بلند می باشد و می توان ادعا کرد که این کلیسا به‌ خاطر ارتفاع زیادش بسیار معروف شده و جلوه خاصی به آن داده است. ارتفاع این کلیسا در حدود 54 متر بوده و بزرگترین کلیسای ارمنستان و قفقاز جنوبی به شمار می رود.


صومعه تاتو

ایروان شهری زیبا و تماشایی

صومعه تاتو (Tatev Monastery) در استان سیونیک واقع شده است و حدود 250 کیلومتر از ایروان فاصله دارد. ولی بازدید از این صومعه ارزش طی کردن این همه فاصله را دارد. صومعه تاتو از جذاب ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان به شمار می رود و تله کابینی برای رفتن به این بنای زیبا وجود دارد که خود تجربه هیجان انگیزی می باشد. صومعه تاتو بر لبه گلوگاه عمیقی از رود وروتان واقع شده است. نکته ای که در مورد این تله کابین وجود دارد این است که این تله کابین به عنوان طولانی‌ترین تله کابین بدون توقف دنیا در گینس به ثیت رسیده است.

 

دریاچه سوان

دریاچه سوان

یکی از زیباترین مکان هایی که در ایروان می توانید پیدا کنید، دریاچه سوان است. به خاطر زیبایی خارق العاده ای که این دریاچه دارد، لقب مرارید طبیعت ارمنستان به آن اختصاص یافته و انصافا برازنده آن است. این دریاچه در شهر سوان و در ۶۶ کیلومتری ایروان قرار گرفته است. تفریحاتی مانند قایق سواری، ماهی گیری و ورزش های هیجانی مانند جت اسکی و موج سواری  از جمله سرگرمی های لذتبخش در دریاچه سوان می باشد که توسط گردشگران بسیار استقبال می شود.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها