ایروان شهری بی نقص با معماری بی نظیر


ایروان شهری بی نقص با معماری بی نظیر   Yerevan is a perfect city with a unique architecture

ایروان شهری است که تاریخ کهنی در دامن خود دارد. تاریخی بیش از 2800 سال قدمت و شهری که در دهه 1930 چهره عوض کرد و از نو ساخته شد. ایراوان نبردهای زیادی را پشت سر گذاشته است. حتی می توان گفت که در قرن 17 با خاک یکسان شد! اما با این وجود باز هم بناهایی از آن دوران بر جای مانده است که مقاوت مردمانش را فریاد می زند. ایروان در دوران شوروی به طور جدی مورد بازسازی قرار گرفت و با معماری های بی نظیرش، امروزه تبدیل به شهری بی نقص و فوق العاده برای گردشگران شده است.

تور ایروان

تور ایروان

 

دریاچه سوان ایروان

دریاچه سوان، دریاچه ای است که بزرگ ترین دریاچه آب شیرین در دنیا می باشد. در 60 کیلومتری شمال شرقی ایروان، در استان گغارکونیک واقع شده است. حدود 36 جویبار به این دریاچه ختم می شود و تنها یک رود از آن به نام هرازدان سرچشمه می گیرد که گزینه های مناسبی برای بازدید هستند. دریاچه سوان یکی از جاذبه های گردشگری و بسیار مهم در ایروان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران زیادی قرار می گیرد.

دریاچه سوان ایروان

 

کلیسای گغارت در ایروان

این کلیسای معروف در 35 کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار گرفته است. کلیسایی که در دو بعد زمانی متفاوت ساخته شده است و دارای دو قسمت اصلی می باشد. از آنجایی که برای ساخت این کلیسا از تراش صخره استفاده شده است و ده سال به طول انجامیده است، بسیار دیدنی و شگفت آور می باشد. داستانی که در این کلیسا وجود دارد داستان به نام هفت سنگ است که برای برآورده شدن حاجات بر سر زبان هاست. مردم این دیار بر این اعتقادند که هر کس هفت سنگ کوچک به ورودی کلیسا پرت کند و نیفتد، به آرزوی خود می رسد. و چشمه ای جوشان داخل کلیسا وجود دارد که می گویند هر کس از این آب بر سر و صورت خود بریزد جوان می ماند.

کلیسای گغارت در ایروان

 

ساختمان اپرا در ایروان

یک شاهکار معماری شگفت انگیز و خلاقانه می باشد که می توان ادعا کرد این ساختمان یکی از ده سالن برتر اپرا در جهان به شمار می رود. ساختمان اپرا در ایروان یکی از مراکز محبوب توریستی نیز به شمار می رود. ساختمان اپرا در سال 1931 توسط معماری معروف و مطرح ساخته شد و در سال 1936 مدال طلای معماری را دریافت کرد. امروزه از این سالن برای اجرای کنسرت های موسیقی هنرمندان معروف استفاده می شود و شما می توانید لحظاتی خاطره انگیز را در این بنای تاریخی سپری کنید. پیشنهاد سایت تورزپرس به شما این است که در تور ایروان، حتما به این مکان دیدنی هم سری بزنید.

تور ایروان

 

پارک دنیای آب ایروان

پارک دنیای آب ایروان نیز پارکی شگفت انگیز است که می توانید لحظات مفرحی را همراه با هیجان در آن سپری کنید. بازی های آبی متنوع و مسابقات هیجان انگیزی در این پارک برگزار می شود که برای گردشگران بسیار محبوب و سرگرم کننده است. در ضمن برنامه های اجرای موسیقی زنده و انواع رستوران های مجلل، یک روز به یاد ماندنی را برایتان رقم خواهد زد. اگر تمایل به خرید تور ایروان دارید، برای رزرو تور می توانید به صفحه تورهای ما مراجعه کنید.

پارک دنیای آب ایروان
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها