اکو کمپ در ایران


 درباره اکو کمپ در ایران

اکو کمپ در ایران::  اکو کمپ متین آباد در 45 کیلومتری جنوب شرقی کاشان و 25 کیلومتری جنوب نطنز در استان اصفهان قرار دارد. مهندس اشرف واقفی این کمپ را بنا کرده است که شامل چادرهای دائمی روی شن‌ها، کمپ شترسواری، سوئیت، رستوران و مزرعه ارگانیک می‌شود. تضاد طبیعی موجود در این منطقه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. تصور کویر، کوه و مزرعه در کنار کمی سخت است، ولی در این منطقه امکان‌پذیر شده است.
ساکنان این منطقه مردمانی هستند که به دلیل شرایط نسبتاً مناسب در آنجا سکنیی گزیده‌اند. برای اینکه بتوانید لذت دیدن آسمان پرستاره کویر را به سفر خود اضافه کنید، می‌توانید شب را راحت و بی‌درسر در این محل هم در سوئیت‌های سنتی و هم در چادر اقامت داشته باشید. هر سوئیت برای ۲ یا 3 نفر در نظر گرفته شده و طراحی چادرها نیز شبیه چادرهای عشایر کویری است و همان حال و هوا را دارد. حتی از نعمت داشتن برق نیز بی‌بهره نخواهید بود!
شاه نشین، اتاق گوشواره و کومه (کلبه‌های گلی) از اقامت‌گاه‌های جالب این کمپپ هستند که شما می‌توانید بسته به سلیقه و نیاز خود آنها را انتخاب کنید و هر کدام راحتی و آسایش مخصوص به خود را دارد.
در سفر به این کمپ تنها به همراه داشتن لوازم شخصی و ضروری کافی است. برپا کردنن چادر شخصی و پخت و پز در این کمپ ممنوع است. پیراهن آستین‌دار، عینک آفتابی و کلاه از ملزومات سفرهای کویری هستند.

تفریحات اکو کمپ متین آباد

  • تماشای طبیعت کویر نخستین جاذبه این منطقه است. وجود گربه شنی، روباه شنی، بزمجه بیابانی، گرگ، خرگوش و جرد و پرندگانی مانند زاغ بور (که اندمیک ایران است)، چکاوک، تیهو و هوبره و پوشش گياهی مانند گز، تاق و گون حال و هوای خاص کویری به منطقه داده است.
  • از ساعت 10 شب به بعد امکان رصد ستارگان با تلسکوپ در آسمان بی‌نظیر کویر وجود دارد.
  • شترسواری، موتورسواری و دوچرخه‌سواری از دیگر امکانات تفریحی موجود در این منطقه است.

اکو کمپ در ایران

 

  • بازدید از مزارع پرورش اسب، شترمرغ و شتر را از دست ندهید.
  • تماشای مزرعه ارگانیک در جایی که همه تصور بیابان بی آب و علف در ذهنشان است، خالی از لطف نیست.
  • برای لذت بردن از کنار آتش در هنگام شب نیز مکان خاصی در نظر گرفته شده است.
  • می‌توانید به سمت ارتفاعات کرکس که از داخل کمپ نمایان است بروید و پیاده‌روی لذت‌بخشی داشته باشید.اکو کمپ در ایران
  • هرگز عکس گرفتن از منطقه را فراموش نکنید. اگر دوربین و لنز حرفه‌ای به همراه داشته باشید، می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده‌ای از آسمان شب کویر به ثبت برسانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تور ایران می توانید به لینک داده شده مراجعه  نمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها