افسانه های ریگ جن


افسانه های ریگ جن

تا به حال افسانه های ریگ جن را شنیده اید؟ افسانه های ریگ جن بسیار هستند و شاید بتوانیم فیلم های ترسناک خوبی از آن ها بسازیم. گرمای زمین، تپه های ماسه ای با اشکال حیرت آور، گودال های آب مملو از نمک و رس های پف کرده، همه و همه باعث شده اند تا ریگ جن آن قدر ناشناخته بماند تا تبدیل به یک سرزمین هولناک شود. ریگ جن شرایط آب و هوایی بسیار سختی دارد. در این کویر هیچ اثری از موجود زنده، از گیاه گرفته تا حیوان دیده نمی شود. هیچ حیاتی در ریگ جن نمی تواند نشات بگیرد. ریگ جن فقط و فقط گرما و نمک و ماسه است.

ریگ جن

 

نفوذ ناپذیری ریگ جن

باتلاق های نمکی ریگ جن، این کویر را نفوذ ناپذیر کرده است. این باتلاق های نمکی به حدی خطرناک هستند که عبور از آن ها غیر ممکن است. حالا متوجه می شویم که افسانه های ریگ جن بدون دلیل ساخته نشده اند. یکی از جالب ترین افسانه های ریگ جن، افسانه زندگی جن ها در آن است. احتمال می رود به همین علت این کویر را جن نامیده اند.

 

افسانه جنیان و ریگ جن

بر طبق این افسانه، جن ها در ریگ جن زندگی می کنند و گاهی هم صدای گریه و ناله آن ها شنیده می شود. جن ها با این صدا از آدم ها می خواهند که به محدوده ی آن ها وارد نشوند. جن ها ثروت فراوانی دارند و طلا و سکه های خود را در جایی از ریگ جن پنهان کرده اند و هر انسانی که قصد تصاحب این ثروت را داشته باشد توسط آن ها نابود می شود. ممکن است داستان ثروت پنهان درست باشد. شاید در گذشته کاروان و یا تاجری قصد عبور از ریگ جن را داشته و به دلیل گرما و بی آبی و یا گم کردن راه نابود شده و طلا و سکه های آن در کویر باقی مانده است. بدون شک تعداد بسیاری نیز تلاش کرده اند تا به این ثروت دست یابند اما موفق نشده اند. آنها در ریگ جن تلف شده و یا در نیمه راه برگشته اند.

 

و اما سفر به ریگ جن می تواند جالب باشد یا نه؟

در کل سفر به مناطق کویری هیجان زیادی دارد و در کنار این هیجان باید نکات ایمنی رعایت بشود، که مهمترین آن داشتن یک راهنما است. ولی این که سفر به ریگ جن می تواند خوب باشد یا نه، بستگی به فرد دارد. آیا شما این کویر را دوست دارید؟ و دلتان میخواهد پا به این کویر مرموز بگذارید؟
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها