اطلاعات گردشگری استان خوزستان


اطلاعات گردشگری استان خوزستان

اگر میخواهید به استان خوزستان سفر کنید احتمالا این اطلاعات کمک خوبی به شما خواهد کرد که از سفر به آن لذت بیشتری ببرید و برای سفر پر ماجرای خود برنامه ریزی کنید . با سفر به استان خوزستان شما به یک تاریخ 6000 هزار ساله سفر کرده اید به استانی که در واقع قلب اقتصاد کشور با تولید نفت و گاز از آنجا می تپد.

میدان نفتی دارخوین در خوزستانمهمترین شهر استان خوزستان یعنی شهر شوش در شمال غربی این استان واقع شده و نه تنها یکی از معروف ترین شهرهای تاریخی ایران است بلکه یکی از چهار شهر تاریخی دنیا نیز محسوب می شود. کوروش کبیر اولین پادشاه هخامنشی در سال 538 قبل از میلاد نیروهای خود را به بابل فرستاد و سرزمین ایلامی را فتح کرد و بعد از آن شهر شوش یکی از پایتخت های هخامنشی اعلام شد .

شوش با آن تپه های تاریخی و کاخ های آناهیتا و شاپور گل سرسبد گردشگری استان خوزستان به شمار می رود اما مهمترین اثر تاریخی این شهر زیگورات چغازنبیل 3500 ساله است. چغازنبیل مطمئنا سمبل هنر و معماری ایلامی است و البته اولین اثر تاریخی از ایران که در سال  1979 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و که همین مسئله ارزش این بنای تاریخی را صدچندان میکند.


ایلامی ها زیگورات را در پنج طبقه برای پرستش خدایان خود ساختند، آنها معتقد بودند که خدا از آنجا به آسمان می رود و از شهر شوش نگهداری میکند. زیگورات رازهای زیادی با خود دارد به طور مثال رد پای بچه گانه ای که تا کنون دلیل وجود آن مشخص نشده است و آب راه هایی که در قسمت مختلف بنا به چشم میخورد.

یکی دیگر از مکان های دیدنی استان خوزستان سازه های آبی شوشتر است که آن هم در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و نماد به حق استعداد ایرانی ها در استفاده بهینه از جریان آب است.


جای دیگری در استان خوزستان که شما از دیدن آن لذت خواهی برد تالاب شادگان در شهر شادگان است تالاب شادگان را به کسانی توسعه میکنیم که به قایق سواری علاقه دارند و از دیدن گاومیش های بزرگ در کنار خود نمی ترسند .


از دیگر شهر های مهم استان خوزستان شهر آبادان با مردمان شاد و شهر خاطره انگیزخرمشهر است،  شهرهایی که نماد گردشگری از دوران جنگ تحمیلی ایران هستند و در گوشه گوشه این شهرها میتوانید آثار جنگ را ببینید که این شما را هم شاد میکند و هم غمگین


و در آخر اهواز شهری با جاذبه های گردشگری معاصر با دیدنی های فراموش نشدنی از پل های زیبا با معماری های روز دنیا گرفته تا بازار بزرگ اهواز


قطعا استان خوزستان با تمدن 6 هزار ساله اش آثار تاریخی و گردشگری بیشتری دارد مثل شهر شوشتر با نان خرمایی های معروفش و خانه های قدیمی و تاریخی مثل خانه دورقی ها ... اما ما در این مطلب فقط به معرفی بخش کوچکی از مکان های دیدنی استان خوزستان پرداختیم .
 

 

 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها