آلانیا را بیشتر بشناسیم


آلانیا را بیشتر بشناسیم Learn more about Alanya

درباره آلانیا و جاذبه های گردشگری این شهر چقدر اطلاعات دارید؟ آلانیا دارای مکان های توریستی و گردشگری بسیاری می باشد و یکی از تورهای کشور ترکیه که طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد، همین تور آلانیا است. آلانیا با داشتن سواحل دیدنی و پلاژهای گسترده، آثار و اماکن تاریخی، هتل و متل های مدرن، کافه ها و رستوران های بی شمار، فروشگاه ها  و بازارهای سنتی جذابش، یکی از مراکز قدرتمند تفریحی و توریستی ترکیه و حتی دنیا به شمار می آید. آلانیا شهری است که جنگ های متعددی را تجربه کرده است و مورد تخریب بسیاری قرار گرفته بود. اما توسط رومی ها دوباره جان گرفت و ساخته شد. آلانیا از دیرباز به خاطر منابع طبیعی خود طرفداران بسیاری داشته است. به طوری که در دوره بیزانس، نام Kolonoros  که به معنای کوه زیبا می باشد را داشته است. شما با ثبت تور ترکیه می توانید از جاذبه های دیدنی و تفریحات موجود در این شهر توریستی نهایت لذت را ببرید.

آلانیا

 

مکان های تفریحی و توریستی آلانیا

از مکان های تفریحی و توریستی آلانیا می توان به غار داملاتاش، غار چاتاک، رودخانه دیم یا دیم چای، منطقه پیکنیک کادی پینار و اوُبا، منظره تراس شهر آلانیا، ارک استراحتی اولاش، ییلاق ها و تفرجگاه های شهر آلانیا، تفرجگاه دره، توربه لیناس، پلاژهای شهر آلانیا و ده ها جاذبه گردشگری دیگر اشاره کرد. قلعه سلجوقی که در سده 13 میلادی ساخته شده، مانند تاجی درخشان در شبه جزیره آلانیا به شمار می رود. همچنین قلعه 8 ضلعی و تاریخی قلعه دختر نیز از مکان های دیدنی آلانیا است. ساحل های ماسه ای زیبا، آب وهوای مدیترانه ای، نرخ های مناسب هتل ها و صمیمیت و مهمان نوازی مردم در آلانیا باعث شده است که اکثریت توریست ها، رضایت کاملی از این شهر داشته باشند و با خاطره های خوب و شیرینی این شهر را ترک کنند.

آلانیا

 

غار داماتاش

غار داماتاش یک غار طبیعی و بی نظیر است که گزینه خوبی برای بازدید گردشگران می باشد. دیواره های سنگی فوق العاده ای که در طول زمان تغییر شکل داده و تصاویر فوق العاده و کم نظیری را ایجاد کرده اند، از جاذبه های این غار زیبا می باشند. موزه آتاترک آلانیا نیز در نزدیکی این غار قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. علاوه بر جاذبه های تاریخی نظیر غار داماتاش، آلانیا دارای سواحل زیبا و دریایی با آب های تمیز و نیلگون است که آفتاب درخشانی بر پهنه آن می تابد، و سبب شده است که این سواحل همه روزه پر جنب و جوش و فعال باشد.

آلانیا

 

آب و هوای آلانیا

شهر آلانیا دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای می باشد. زمستان های این شهر نیز بارانی و مرطوب است. رشته کوه های توروس در مجاورت دریا، باعث ایجاد مه زیبایی در آلانیا می شود که رنگین کمان های پر وضوح و زیبایی را برجای می گذارد. هوای معتدل مدیترانه ای این شهر باعث شده است که در طول سال برفی در آلانیا باریده نشود، و یا به ندرت برف ببارد. اما به دلیل ارتفاع بالای کوه های تورورس، در فصل زمستان منظره ی زیبا و چشم نوازی را از کوه های پوشیده شده از برف، از شهر آلانیا شاهد هستیم. دمای متوسط این شهر معمولا بین 21 و  28 درجه سانتگراد می باشد که دمای مناسبی است. اگر اشتیاقتان برای سفر به آلانیا زیاد است، برای خرید تور و همچنین رزرو آنلاین تور، می توانید به صفحه تورهای سایت تورزپرس مراجعه نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها