آب و هوا ی چین


آب و هوا ی چین  :: چین کشوری بسیار بزرگ با تنوع آب و هوایی بسیار گسترده و متفاوت است به طوری که ممکن از در یک شهر آن هوا بارانی و در همان زمان برای شهری دیگر هواکاملا صاف و آفتابی باشد و در پی بردن به این واقعیت همین کافی است که بدانید دو شهر شانگهای و پکن فاصله به مسافت شش هزار مایل از هم دارند واین فاصله شاید چیزی بیشتر از فاصله ی بین دو کشورپاریس و مادرید است .

لذا برای برنامه ریزی درست در سفر و تور چین بهتر است مقصد مورد نظر خود را از قبل تعیین کرده و درباره تمام شهرها و مکان های دیدنی که قصد بازدید از آنها را داری اطلاعات لازم را کسب کنید .

چین یک مقصد گردشگری غنی با فرهنگ باور نکردنی است که گذشته تاریخی آن و معماری باور نکردنی اش از آن یک پتانسیل بالای گردشگری ساخته است و برای همه سلیقه های گردشگری واقعا جذاب و دوست داشتنی است .

اگر بخواهیم از دیدکارشناسانه به آب و هوای چین اشاره کنیم بهتر است از تنوع آب و هوای کاملا متفاوت شمال ,مرکز و جنوب چین سخن بگویم .

 آب و هوای مناطق مرکزی چین:در مناطق مرکزی زمستان سرد و برفی است و بهار به تدریج هوا را به گرمی متمایا می نماید  شهر شانگهای در این روزها بارانی است .تابستان هوا گرم و آفتابی است .

 

در شمال شرق تابستان گرم و خشک و زمستان سرد است ومناطق شمال و مراکز چین با بارش های پی در پی مواجه است این در حالی است که در مناطق جنوبی تابستانها نیمه گرم و زمستان ها سرد است و حتی جاری شده سیل را ممکن است به همران داشته باشد .

دریک نگاه کلی به آب و هوای چین می توان گفت فصل بهار بهترین زمان سفر به این کشور بزرگ و با شکوه است هم چنین در فصل پاییز نیز هوا برای یک گردش لذت بخش ایده آل است .

اگر در فصل بهار به چین سفر کردید از جشن شکوفه های بهاری و هم چنین جشن آب لذت ببرید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها