آب و هوای کشور کانادا


آب و هوای کشور کانادا

آب و هوای کشور کانادا:: کشور کانادا با توجه به وسعت زیادی که دارد دارای آب و هوای بسیار متفاوتی است .مردمان کانادا آب و هوای متفاوتی را تجربه می کنند از  مناطق جنگلی گرمسیری ، بارانی گرفته تا مناطق سرد یخی قطبی . که این امر باعث می شود چهار فصل در این کشور به شکل های مختلفی دیده شود .

البته مناطقی که به قطب شمال نزدیکی بیشتری دارد بیشتر مواقع دارای آب و هوای بسیار سرد است . و توریستان برای مشاهده خرس های قطبی ، شفق قطبی  و اسکی هرساله به این مکان می آیند.

آب و هوای کشور کانادا

البته آب و هوای کشور کانادا در کل  سرد و قطبی است. البته در این کشور مناطق وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و گرم است که به برخی از این مناطق با تور کانادا می پردازیم :

دمای هوا در مناطق جنوبی این کشور پوشیده از چمنزار های سبز و بسیار زیبا است . استان های : ( آلبرتا ، مانیتوبا و ساسکاچوان ) در این مناطق واقع شده اند ؛ در تابستان دمای هوا به 38 درجه سانتیگراد و در زمستان به 24 درجه زیر صفر می رسد.

کمترین تغییرات دمای سالیانه در شهرهای ونکوور و ویکتوریا در ساحل اقیانوس آرام این کشور است . در حالی که بیشترین تغییرات دمایی متعلق به انتاریو و کبک است . این شهر ها دارای آب و هوای سرد در زمستان و در تابستان دارای اب و هوای گرم و شرجی است .

شهر های حاشیه اقیانوس اطلس دارای بهار و تابستان معتدل و دارای زمستان بسیار سرد است و طوفان های زیادی در این مناطق می آید. این شهر ها به شرح زیر است :

( نیوبرانزویک ، جزیره پرینس ادوارد ، نوااسکوشیا و نیوفاندلند )

در مناطق بریتیش کلمبیا ریزش باران بسیار شدید است. البته در بیشتر کانادا برف سنگینی می بارد.

تابستان :: تابستان در کشور کانادا از 21 ژوئن آغاز می شود ولی برای مردمان کانادا ماه های جولای و آگوست تابستان به حساب می اید.

پاییز :: فصل پاییز در کانادا از ماه سپتامبر شروع می شود . هوا در این فصل بسیار خنک می شود و درختان شروع به ریزش برگ های خود می کنند. معمولا در این فصل باران زیاد می بارد.

زمستان :: در فصل های دسامبر ، ژانویه و فوریه آب و هوا در روز و شب به زیر صفر می رسد . در برخی مناطق حتی دما به منفی 25 درجه سانتی گراد هم می رسد در حالیکه دما در سواحل غربی کانادا به ندرت به صفر می رسد.

آب و هوای  کانادا
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها